To był wyjątkowy dzień dla wszystkich podopiecznych Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Popiełuszki w Przemyślu. Klub Seniora „Młodzi Duchem” – po raz pierwszy w swojej krótkiej historii – wystawił przedstawienie upamiętniające 76. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Udział w bardzo udanym przedstawieniu zadeklarowało dziewięć osób. Pod okiem koordynator całego wydarzenia Wioletty Pantuły, która jest gospodarzem Klubu Seniora „Młodzi Duchem” i jednocześnie pomysłodawczynią scenariusza oraz autorką scenerii, panie i panowie stworzyli niezapomniane widowisko[paywall].

fot.Mariusz Godos
Oprawę muzyczną zapewnili pan Józef, który grał na saksofonie oraz pan Antoni z akordeonem. Pierwsza z prawej – pomysłodawczyni scenariusza i autorka scenerii Wioletta Pantuła.
– Chciałam, także poprzez tę niecodzienną scenerię, podkreślić wyjątkowość tego dnia. Wyraz ojczyzna nie powinien być dla nas pustym słowem, winien przede wszystkim oznaczać wartości, które są istotne dla naszego wspólnego i społecznego życia – powiedziała pani Wioletta. I właśnie te wartości ukazali seniorzy z klubu – panie Agnieszka, Janina, Walentyna, Emilia, Krystyna oraz panowie Karol i Roman. W przedstawieniu wzięła też udział Paulinka, która uczęszcza do świetlicy „Perspektywa” przy ul. P. Skargi w Przemyślu. Oprawę muzyczną zapewnili pan Józef, który grał na saksofonie oraz pan Antoni z akordeonem. – Nasi seniorzy przybliżyli historię związaną z wydarzeniami sprzed ponad siedemdziesięciu lat, nie tylko młodemu pokoleniu ze świetlicy „Perspektywa”, ale również starszym uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej z Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Popiełuszki 5 – dodała W. Pantuła.
Na uroczystość przybyli m.in.: naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich UM w Przemyślu Danuta Wiech, kierownik Domu Dziennego Pobytu Joanna Pankiewicz, kierownik Centrum Terapii i Rehabilitacji Jolanta Majewska oraz kierownik Centrum Integracji Społecznej Krystyna Trznadel.
– Nie sposób nie wspomnieć o gościnności pracowników Caritasu, którzy udostępnili nam salę widowiskową i zadbali o miłą, wręcz domową atmosferę, jak również o uczestnikach warsztatów gastronomicznych, działających przy Centrum Integracji Społecznej przy ulicy Piotra Skargi, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Słowa podziękowania należą się też paniom, które pomagały w przygotowywaniu zaproszeń i podczas prób czy instruktorce rękodzieła, pamiątkarstwa i krawiectwa Elżbiecie Stasickiej-Materlak– podsumowała pani Wioletta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze