Reklama

„Młodzi Duchem” w wyjątkowym spektaklu

To był wyjątkowy dzień dla wszystkich podopiecznych Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Popiełuszki w Przemyślu. Klub Seniora „Młodzi Duchem” – po raz pierwszy w swojej krótkiej historii – wystawił przedstawienie upamiętniające 76. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Udział w bardzo udanym przedstawieniu zadeklarowało dziewięć osób. Pod okiem koordynator całego wydarzenia Wioletty Pantuły, która jest gospodarzem Klubu Seniora „Młodzi Duchem” i jednocześnie pomysłodawczynią scenariusza oraz autorką scenerii, panie i panowie stworzyli niezapomniane widowisko[paywall].


fot.Mariusz Godos
Oprawę muzyczną zapewnili pan Józef, który grał na saksofonie oraz pan Antoni z akordeonem. Pierwsza z prawej – pomysłodawczyni scenariusza i autorka scenerii Wioletta Pantuła.

– Chciałam, także poprzez tę niecodzienną scenerię, podkreślić wyjątkowość tego dnia. Wyraz ojczyzna nie powinien być dla nas pustym słowem, winien przede wszystkim oznaczać wartości, które są istotne dla naszego wspólnego i społecznego życia – powiedziała pani Wioletta. I właśnie te wartości ukazali seniorzy z klubu – panie Agnieszka, Janina, Walentyna, Emilia, Krystyna oraz panowie Karol i Roman. W przedstawieniu wzięła też udział Paulinka, która uczęszcza do świetlicy „Perspektywa” przy ul. P. Skargi w Przemyślu. Oprawę muzyczną zapewnili pan Józef, który grał na saksofonie oraz pan Antoni z akordeonem. – Nasi seniorzy przybliżyli historię związaną z wydarzeniami sprzed ponad siedemdziesięciu lat, nie tylko młodemu pokoleniu ze świetlicy „Perspektywa”, ale również starszym uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej z Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Popiełuszki 5 – dodała W. Pantuła.
Na uroczystość przybyli m.in.: naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich UM w Przemyślu Danuta Wiech, kierownik Domu Dziennego Pobytu Joanna Pankiewicz, kierownik Centrum Terapii i Rehabilitacji Jolanta Majewska oraz kierownik Centrum  Integracji Społecznej Krystyna Trznadel.
– Nie sposób nie wspomnieć o gościnności pracowników Caritasu, którzy udostępnili nam salę widowiskową i zadbali o miłą, wręcz domową atmosferę, jak również o uczestnikach warsztatów gastronomicznych, działających przy Centrum Integracji Społecznej przy ulicy Piotra Skargi, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Słowa podziękowania należą się też paniom, które pomagały w przygotowywaniu zaproszeń i podczas prób czy instruktorce rękodzieła, pamiątkarstwa i krawiectwa Elżbiecie Stasickiej-Materlak– podsumowała pani Wioletta.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości