Dziś, 1 lutego, w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego, w ramach 45. Konkursu Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego, rywalizowali o laury młodzi adepci fryzjerskiego rzemiosła. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna.
Konkurs ma charakter zawodowy, a jego celem jest wyłonienie najlepszych i najbardziej kreatywnych uczniów kształcących się w zawodzie fryzjera i odbywających praktyki w zakładach fryzjerskich oraz budowanie pozytywnego wizerunku fryzjerskiego rzemiosła. Startujący rywalizowali w trzech konkurencjach, tworząc fryzury z warkoczy i plecionek, uczesania ślubne oraz wyciskając fale Hollywood. Przy ocenie jurorzy brali pod uwagę m.in. technikę pracy, estetykę, zgodność z tematem oraz ogólne wrażenie artystyczne. Najlepsi w każdej z trzech kategorii będą reprezentować Podkarpacie na konkursie ogólnopolskim. Dla młodych osób zbierających doświadczenie w branży fryzjerskiej będzie to okazja do zaprezentowania wyuczonych umiejętności i powalczenia o laury.
Wydarzenie pokazało, że łączenie edukacji szkolnej z praktycznym doświadczeniem zdobywanym w zakładach rzemieślniczych to świetna baza do rozwoju i szlifowania umiejętności. Uzupełniły je część edukacyjna z zakresu trychologii i edukacyjno-praktyczna z wizażu oraz pokazy taneczne w wykonaniu tancerzy ze Szkoły Tańca Golden Dance.
Organizatorami wydarzenia byli: Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie, Cech Rzemiosł Różnych w Przemyślu oraz Komisja Branżowa Fryzjerów Województwa Podkarpackiego..
Szerzej na temat wydarzenia w papierowym wydaniu ŻP
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze