Reklama

Młodzi mistrzowie grzebienia i nożyczek walczyli o laury. Zobacz zdjęcia!


Dziś, 1 lutego, w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego, w ramach 45. Konkursu Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego, rywalizowali o laury młodzi adepci fryzjerskiego rzemiosła. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna.


Konkurs ma charakter zawodowy, a jego celem jest wyłonienie najlepszych i najbardziej kreatywnych uczniów kształcących się w zawodzie fryzjera i odbywających praktyki w zakładach fryzjerskich oraz budowanie pozytywnego wizerunku fryzjerskiego rzemiosła. Startujący rywalizowali w trzech konkurencjach, tworząc fryzury z warkoczy i plecionek, uczesania ślubne oraz wyciskając fale Hollywood. Przy ocenie jurorzy brali pod uwagę m.in. technikę pracy, estetykę, zgodność z tematem oraz ogólne wrażenie artystyczne. Najlepsi w każdej z trzech kategorii będą reprezentować Podkarpacie na konkursie ogólnopolskim. Dla młodych osób zbierających doświadczenie w branży fryzjerskiej będzie to okazja do zaprezentowania wyuczonych umiejętności i powalczenia o laury.

Wydarzenie pokazało, że łączenie edukacji szkolnej z praktycznym doświadczeniem zdobywanym w zakładach rzemieślniczych to świetna baza do rozwoju i szlifowania umiejętności. Uzupełniły je część edukacyjna z zakresu trychologii i edukacyjno-praktyczna z wizażu oraz pokazy taneczne w wykonaniu tancerzy ze Szkoły Tańca Golden Dance.

Reklama

Organizatorami wydarzenia byli: Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie, Cech Rzemiosł Różnych w Przemyślu oraz Komisja Branżowa Fryzjerów Województwa Podkarpackiego..

Szerzej na temat wydarzenia w papierowym wydaniu ŻP

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/02/2026 15:06
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama