W piątek, 13 marca br., w Oranżerii Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku odbył się III Wojewódzki Konkurs Oratorski „W naszym kraju nad Wisłą mówimy piękną polszczyzną”. Jego organizatorem była Szkoła Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku, a wydarzenie było skierowane uczniów klas V – VIII z całego województwa podkarpackiego.
Wśród głównych celów konkursu należy wymienić m.in.: promowanie szacunku do języka ojczystego wśród młodego pokolenia, rozwijanie umiejętności pięknego i poprawnego wypowiadania się oraz kształtowanie sztuki argumentacji i wystąpień publicznych. Jak podkreślają organizatorzy, wystąpienia uczestników były niezwykle interesujące, a poziom zmagań okazał się bardzo wysoki. Młodzi mówcy zaprezentowali się znakomicie, a ich wypowiedzi były pełne pasji, kultury słowa i dojrzałych przemyśleń
. Jury w składzie: Krystyna Czura – instruktor ds. teatru, Marek Kochmański – polonista, Jakub Międlar – nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Przeworsku, Katarzyna Rudnicka – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Przeworsku oraz Małgorzata Wołoszyn – kustosz muzeum postanowili nagrodzić: pierwszym miejscem Kingę Siuśtę, drugimi miejscami (ex aequo) Gabrielę Sykałę i Aleksandrę Skowronek oraz trzecimi miejscami (również równorzędnymi): Wojciecha Bienkiewicza, Barbarę Korzeniowską i Maję Młynarską.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze