Reklama

Młodzi oratorzy: „W naszym kraju nad Wisłą mówimy piękną polszczyzną” [ZOBACZ ZDJĘCIA]

W piątek, 13 marca br., w Oranżerii Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku odbył się III Wojewódzki Konkurs Oratorski „W naszym kraju nad Wisłą mówimy piękną polszczyzną”. Jego organizatorem była Szkoła Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku, a wydarzenie było skierowane uczniów klas V – VIII z całego województwa podkarpackiego.

Wśród głównych celów konkursu należy wymienić m.in.: promowanie szacunku do języka ojczystego wśród młodego pokolenia, rozwijanie umiejętności pięknego i poprawnego wypowiadania się oraz kształtowanie sztuki argumentacji i wystąpień publicznych. Jak podkreślają organizatorzy, wystąpienia uczestników były niezwykle interesujące, a poziom zmagań okazał się bardzo wysoki. Młodzi mówcy zaprezentowali się znakomicie, a ich wypowiedzi były pełne pasji, kultury słowa i dojrzałych przemyśleń

. Jury w składzie: Krystyna Czura – instruktor ds. teatru, Marek Kochmański – polonista, Jakub Międlar – nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Przeworsku, Katarzyna Rudnicka – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Przeworsku oraz Małgorzata Wołoszyn – kustosz muzeum postanowili nagrodzić: pierwszym miejscem Kingę Siuśtę, drugimi miejscami (ex aequo) Gabrielę Sykałę i Aleksandrę Skowronek oraz trzecimi miejscami (również równorzędnymi): Wojciecha Bienkiewicza, Barbarę Korzeniowską i Maję Młynarską.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/04/2026 07:27
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama