Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Radymnie znaleźli się w finale Wielkiej Ligi Czytelników, do którego awansowało 10 najlepszych drużyn z całej Polski.
Celem konkursu jest propagowanie kultury czytania w kręgu rodzinnym. Podkarpacki półfinał ligi odbył się w jarosławskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu. Wzięli w nim udział uczniowie z kilku szkół, m.in.: Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju czy Zespołu Szkół w Wierzbnej[paywall]. Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Radymnie (klasy I – III) w składzie: Malwina Piętka (II a), Maja Sudoł (II b) i Łucja Wolanin (III c) uzyskała 97 pkt. na 100 możliwych! Starsza drużyna (klasy IV – VI) w składzie: Filip Bącal (IV b), Jakub Sudoł i Mikołaj Pac (obaj V a) uzyskała 78 pkt. na 100 możliwych.
Finał odbędzie się w Katowicach i połączony zostanie z V Wielką Zabawą Rodzinną, która odbędzie się w sobotę, 4 czerwca br. – Dzieci udowodniły, że nie tylko lubią czytać książki, ale również, że potrafią czytać je ze zrozumieniem. Konkursowe książki otworzyły przed nimi tajemnicze krainy, a także wprowadziły w krąg kultury i tradycji narodowej. Wybitną formę czytelniczą podczas półfinałów prezentowało co najmniej kilkadziesiąt zespołów. Poziom zawodów był nadzwyczaj wysoki – powiedzieli szkolni koordynatorzy akcji z radymniańskiej podstawówki.
Uczestnicy półfinału pisali test w dwóch kategoriach wiekowych. Mieli się wykazać znajomością treści dwóch lektur: Karolcia M. Krüger oraz Opowieści z Narnii. Podróż Wędrowca do świtu C. S. Lewisa. Biblioteka przygotowała dla zawodników słodki poczęstunek, a podsumowaniem zmagań konkursowych była projekcja bajek. Uczniom kibicowali nauczyciele i rodzice, a organizatorzy półfinału dołożyli wszelkich starań, aby to święto książki upłynęło w miłej atmosferze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Łał brawo dziewczynki
Tak trzymać-wielkie gratulacje!!!!