Reklama

Młodzi radymnianie w finale Wielkiej Ligi Czytelników

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Radymnie znaleźli się w finale Wielkiej Ligi Czytelników, do którego awansowało 10 najlepszych drużyn z całej Polski.

Celem konkursu jest propagowanie kultury czytania w kręgu rodzinnym. Podkarpacki półfinał ligi odbył się w jarosławskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu. Wzięli w nim udział uczniowie z kilku szkół, m.in.: Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju czy Zespołu Szkół w Wierzbnej[paywall]. Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Radymnie (klasy I – III) w składzie: Malwina Piętka (II a), Maja Sudoł (II b) i Łucja Wolanin (III c) uzyskała 97 pkt. na 100 możliwych! Starsza drużyna (klasy IV – VI) w składzie: Filip Bącal (IV b), Jakub Sudoł i Mikołaj Pac (obaj V a) uzyskała 78 pkt. na 100 możliwych.

Finał odbędzie się w Katowicach i połączony zostanie z V Wielką Zabawą Rodzinną, która odbędzie się w sobotę, 4 czerwca br.  – Dzieci udowodniły, że nie tylko lubią czytać książki, ale również, że potrafią czytać je ze zrozumieniem. Konkursowe książki otworzyły przed nimi tajemnicze krainy, a także wprowadziły w krąg kultury i tradycji narodowej. Wybitną formę czytelniczą podczas półfinałów prezentowało co najmniej kilkadziesiąt zespołów. Poziom zawodów był nadzwyczaj wysoki – powiedzieli szkolni koordynatorzy akcji z radymniańskiej podstawówki.
Uczestnicy półfinału pisali test w dwóch kategoriach wiekowych. Mieli się wykazać znajomością treści dwóch lektur: Karolcia M. Krüger  oraz Opowieści z Narnii. Podróż Wędrowca do świtu C. S. Lewisa. Biblioteka przygotowała dla zawodników słodki poczęstunek, a podsumowaniem zmagań konkursowych była projekcja bajek. Uczniom kibicowali nauczyciele i rodzice, a organizatorzy półfinału dołożyli wszelkich starań, aby to święto książki upłynęło w miłej atmosferze.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    F - niezalogowany 2016-05-20 20:28:46

    Łał brawo dziewczynki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Anna - niezalogowany 2016-05-23 22:33:52

    Tak trzymać-wielkie gratulacje!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości