Podczas XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych w Katowicach młodzi przemyślanie porwali publikę.
W ramach obchodów 35-lecia działalności Ogólnopolskiej Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach odbył się wyjątkowy koncert festiwalowy[paywall]. Podczas muzycznego wieczoru wystąpiło 10 duetów fortepianowych z całej Polski – laureatów pierwszych miejsc w ramach różnych kategorii wiekowych podczas tegorocznego Podkarpackiego Konkursu Duetów Fortepianowych dla dzieci i młodzieży. Najmłodszymi wykonawcami tego koncertu byli uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu Urszula Paśko i Mikołaj Rakicki (OSM I stopnia), najstarszymi – studenci Akademii Muzycznej w Krakowie. W koncercie bardzo udanie zaprezentował się także inny duet z sekcji fortepianu II stopnia przemyskiego ZPSM – Alicja Pańczak i Zofia Maćkowiak.
Młodzi muzycy uczestniczyli w warsztatach metodycznych dla duetów fortepianowych szkół muzycznych I i II stopnia oraz akademii muzycznych, które poprowadziła prof. Maria Szwajger-Kułakowska z Akademii Muzycznej w Katowicach.
W Stalowej Woli odbył się II Ogólnopolski Festiwal Muzyczny im. Janiny Garści. Na zaproszenie dyrektor Magdaleny Pamuły w koncercie fortepianowym w sali koncertowej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli wystąpili uczniowie przemyskiej szkoły z sekcji fortepianu I stopnia: Urszula Paśko, Pola Chwalisz, Mikołaj Rakicki, Wojciech Gazda, Mateusz Mazurek oraz Gustaw Siepioła.
Uczniów do konkursów i koncertów przygotowali nauczyciele – Jadwiga Bosek-Serefko oraz Paweł Walciszewski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze