Z całą pewnością 2024 rok zapisze się złotymi zgłoskami w historii Szkoły Sztuk Walki „Cobra” Jarosław. Medale mistrzostw Europy czy świata są tego najlepszą legitymacją. Najpierw w Malgrat de Mar w Hiszpanii, kilkanaście dni temu w Mikołowie.
Szkoła Sztuk Walki „Cobra” to jeszcze sportowe dziecko. Powstała na początku br. w… Tryńczy. Wszystko dzięki – jak powiedział jeden z trenerów Ireneusz Frankiewicz – wójtowi tej gminy Ryszardowi Jędruchowi i dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Tryńczy Bernadecie Jakubiec. Siedziba klubu jest w podjarosławskiej Muninie. Już pierwsze treningi, a potem starty przyniosły jarosławskim wojownikom spod znaku „Cobry” wiele miłych chwil. Trenują różne sztuki walki, ale combat ju jutsu najbardziej ich wciąga.
Combat ju-jutsu to sztuka prawdziwej walki. Definicja jest jasna i nią za motto przyjęła Polska Federacja Combat Ju Jutsu. To pełnokontaktowy sport oraz realna samoobrona. To połączenie umiejętności, aby przetrwać i wygrać w prawdziwej walce wręcz z jednym lub kilkoma przeciwnikami oraz sport dla najtwardszych zawodników. Polska federacja zrzesza kilkaset szkół, klubów i mistrzów, ćwiczących prawdziwy kierunek starożytnej japońskiej sztuki walki ju-jutsu. Wśród nich także „Cobra” z Jarosławia.
Jak już wspomnieliśmy kilka miesięcy po powstaniu szkoły, jej zawodniczki i zawodnicy rzuceni zostali na bardzo głęboką wodę. 18 maja br. wystąpili w Malgrat de Mar w Hiszpanii w Mistrzostwa Europy Combat Ju Jutsu. Zaprezentowali się rewelacyjnie! Na Półwyspie Iberyjskim wywalczyli dwa medale. Maja Frankiewicz, uczennica I LO w Jarosławiu, zdobyła srebrny krążek, zaś Bartosz Wilk, uczeń SP nr 1 w Jarosławiu – brązowy. Blisko podium były: Zuzanna Stęc, Zofia Wałczyńska i Kaja Kaspersky. Na tej samej imprezie błysnęli także Amelia Jabłońska, uczennica SP im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy, która wywalczyła złoty medal oraz Aleksandra Haniszewska, uczennica ZSBiO w Jarosławiu – brązowy. Zarówno Amelia, jak i Aleksandra trenują w klubie „Chikara Dojo” Roźwienica. „Chikara Dojo” i „Cobra” to dwa kluby, które działają w tej samej federacji i ściśle współpracują ze sobą.
Minęło pół roku i przed młodymi wojownikami z „Cobry” pojawiło się kolejne wymagające wyzwanie. Tym razem XIII Mistrzostwa Świata Combat Ju-Jutsu, które po raz pierwszy zorganizowane zostały w Polsce, konkretnie w Mikołowie, przez Polską Federację Combat Ju Jutsu oraz Combat Ju Jutsu International Federation. W zawodach wzięło udział 547 zawodników z 26 krajów zrzeszonych w federacji CJJIF.
Młodzi jarosławianie nie zawiedli. Ba, po raz kolejny zaprezentowali się znakomicie. Zdobyli aż pięć medali dla reprezentacji Polski. Aby się do niej dostać, każdy musiał przejść kilka eliminacji w zawodach krajowych, gdzie musiał wywalczyć odpowiednią ilość punktów.
Złoty medal wywalczyła Kamila Skiba, zaś brązowe: Maja Frankiewicz, Zofia Wałczyńska, Bartosz Wilk i Paweł Kiełbowicz. Ich trenerami są Ireneusz Frankiewicz i Daniel Wilk.
– Nasi podopieczni zaprezentowali się naprawdę wspaniale. Jak to pięknie jest podziwiać efekty naszej wspólnej pracy. Gratuluję im! Dziękuję przy okazji staroście jarosławskiemu Kamilowi Dziukiewiczowi za wielką pomoc w wyjeździe na imprezę oraz rodzicom naszych zawodników, czyli: Dorocie Frankiewicz, Annie Wałczyńskiej, Katarzynie Wilk i Ewie Skibie, które wspierały nasz team na miejscu
Reklama
– podsumował I. Frankiewicz.
Warto dodać, iż Polska w klasyfikacji drużynowej – także dzięki medalom młodych jarosławian – zajęła znakomite trzecie miejsce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze