Reklama

Młodzi wojownicy z „Cobry” zaszaleli w Mikołowie [ZDJĘCIA]

Z całą pewnością 2024 rok zapisze się złotymi zgłoskami w historii Szkoły Sztuk Walki „Cobra” Jarosław. Medale mistrzostw Europy czy świata są tego najlepszą legitymacją. Najpierw w Malgrat de Mar w Hiszpanii, kilkanaście dni temu w Mikołowie.

Szkoła Sztuk Walki „Cobra” to jeszcze sportowe dziecko. Powstała na początku br. w… Tryńczy. Wszystko dzięki – jak powiedział jeden z trenerów Ireneusz Frankiewicz – wójtowi tej gminy Ryszardowi Jędruchowi i dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Tryńczy Bernadecie Jakubiec. Siedziba klubu jest w podjarosławskiej Muninie. Już pierwsze treningi, a potem starty przyniosły jarosławskim wojownikom spod znaku „Cobry” wiele miłych chwil. Trenują różne sztuki walki, ale combat ju jutsu najbardziej ich wciąga.

Combat ju-jutsu to sztuka prawdziwej walki. Definicja jest jasna i nią za motto przyjęła Polska Federacja Combat Ju Jutsu. To pełnokontaktowy sport oraz realna samoobrona. To połączenie umiejętności, aby przetrwać i wygrać w prawdziwej walce wręcz z jednym lub kilkoma przeciwnikami oraz sport dla najtwardszych zawodników. Polska federacja zrzesza kilkaset szkół, klubów i mistrzów, ćwiczących prawdziwy kierunek starożytnej japońskiej sztuki walki ju-jutsu. Wśród nich także „Cobra” z Jarosławia.

Reklama

Malgrat de Mar

Jak już wspomnieliśmy kilka miesięcy po powstaniu szkoły, jej zawodniczki i zawodnicy rzuceni zostali na bardzo głęboką wodę. 18 maja br. wystąpili w Malgrat de Mar w Hiszpanii w Mistrzostwa Europy Combat Ju Jutsu. Zaprezentowali się rewelacyjnie! Na Półwyspie Iberyjskim wywalczyli dwa medale. Maja Frankiewicz, uczennica I LO w Jarosławiu, zdobyła srebrny krążek, zaś  Bartosz Wilk, uczeń SP nr 1 w Jarosławiu – brązowy. Blisko podium były: Zuzanna Stęc, Zofia Wałczyńska i Kaja Kaspersky. Na tej samej imprezie błysnęli także Amelia Jabłońska, uczennica SP im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy, która wywalczyła złoty medal oraz Aleksandra Haniszewska, uczennica ZSBiO w Jarosławiu – brązowy. Zarówno Amelia, jak i Aleksandra trenują w klubie „Chikara Dojo” Roźwienica. „Chikara Dojo” i „Cobra” to dwa kluby, które działają w tej samej federacji i ściśle współpracują ze sobą.

Mikołów

Minęło pół roku i przed młodymi wojownikami z „Cobry” pojawiło się kolejne wymagające wyzwanie. Tym razem XIII Mistrzostwa Świata Combat Ju-Jutsu, które po raz pierwszy zorganizowane zostały w Polsce, konkretnie w Mikołowie, przez Polską Federację Combat Ju Jutsu oraz Combat Ju Jutsu International Federation. W zawodach wzięło udział 547 zawodników z 26 krajów zrzeszonych w federacji CJJIF.

Reklama

Młodzi jarosławianie nie zawiedli. Ba, po raz kolejny zaprezentowali się znakomicie. Zdobyli aż pięć medali dla reprezentacji Polski. Aby się do niej dostać, każdy musiał przejść kilka eliminacji w zawodach krajowych, gdzie musiał wywalczyć odpowiednią ilość punktów.

Złoty medal wywalczyła Kamila Skiba, zaś brązowe: Maja Frankiewicz, Zofia Wałczyńska, Bartosz Wilk i Paweł Kiełbowicz. Ich trenerami są Ireneusz Frankiewicz i Daniel Wilk.

– Nasi podopieczni zaprezentowali się naprawdę wspaniale. Jak to pięknie jest podziwiać efekty naszej wspólnej pracy. Gratuluję im! Dziękuję przy okazji staroście jarosławskiemu Kamilowi Dziukiewiczowi za wielką pomoc w wyjeździe na imprezę oraz rodzicom naszych zawodników, czyli: Dorocie Frankiewicz, Annie Wałczyńskiej, Katarzynie Wilk i Ewie Skibie, które wspierały nasz team na miejscu

Reklama

– podsumował I. Frankiewicz.

Warto dodać, iż Polska w klasyfikacji drużynowej – także dzięki medalom młodych jarosławian – zajęła znakomite trzecie miejsce.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/12/2024 11:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama