W czwartek, 19 marca, w Centrum Aktywności Lokalnej w Pawłosiowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Temat, jak co roku, wzbudza duże emocje, a to powoduje niemałe zainteresowanie tą rywalizacją. W tym roku przystąpili do niej uczniowie z Zespołu Szkół w Pawłosiowie, Szkoły Podstawowej w Wierzbnej i Cieszacinie Wielkim.
„Wydarzenie miało na celu upowszechnianie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności związanych z ochroną ludności, ekologią, ratownictwem i ochroną przeciwpożarową. Przybliżyło dzieciom i młodzieży przepisy przeciwpożarowe, zasady właściwego postępowania w sytuacji zagrożenia pożarem. Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji straży”
– opisują organizatorzy wydarzenia.
W eliminacjach gminnych przeprowadzonych w dwóch grupach wiekowych uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 40 pytań. W grupie młodszej (uczniowie klas I – IV) najlepszy wynik uzyskał Antoni Banaś z SP w Cieszacinie Wielkim. Tuż za nim uplasowała się Milena Drąg z SP w Wierzbnej. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął uczeń ZS w Pawłosiowie – Wojciech Raróg. W drugiej kategorii (uczniowie klas V – VIII) na pierwszym miejscu uplasował się Szymon Haręza z ZS w Pawłosiowie, na drugim Julia Małysz z SP w Cieszacinie Wielkim, a na trzecim Alan Dyrda z SP w Wierzbnej.
Uczestnicy turnieju otrzymali z rąk wójta Mariusza Renia, sekretarz Joanny Tomaszewskiej oraz komendanta ZOG ZOSP RP w Pawłosiowie Kazimierza Mirka pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
„Turniej po raz kolejny udowodnił, że edukacja poprzez zabawę i rywalizację przynosi doskonałe efekty, a młode pokolenie chętnie angażuje się w działania na rzecz bezpieczeństwa”
– podkreśla UG w Pawłosiowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze