Reklama

Młodzieżowy Budżet Obywatelski w Przemyślu


Budżet Obywatelski Miasta Przemyśla na 2027 r. „wzbogacił się” o czwartą kategorię – młodzieżowy budżet obywatelski. Decyzję o tym podjęli przemyscy radni podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu 8 kwietnia br.


Program sesji był bardzo krótki, bo zawierał jeden punkt, dotyczący Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2027 r. A konkretniej proponowanych w nim zmian. Chodziło o wprowadzenie doń kategorii IV — Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, przeznaczonego na projekty zgłaszane przez osoby młode w wieku od 13 do 26 lat.

  • „(…) Celem wprowadzenia nowej Kategorii jest zwiększenie zaangażowania młodzieży w życie społeczne oraz umożliwienie jej realnego wpływu na działania i inicjatywy podejmowane na poziomie lokalnym (…). Ma także na celu wsparcie inicjatyw o charakterze społecznym, edukacyjnym, kulturalnym i sportowym, skierowanych do młodzieży, a także rozwijanie postaw obywatelskich oraz aktywizację młodych mieszkańców (…)”

– uzasadnił w projekcie uchwały prezydent miasta Wojciech Bakun...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 75% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/04/2026 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama