W poniedziałek, 12 lutego, w Przeworsku będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku osteoporozy.
Wczesne rozpoznanie choroby układu kostnego, zwanej osteoporozą, pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia i zminimalizowanie jej negatywnych skutków. W wykryciu schorzenia pomaga badanie gęstości mineralnej kości. Densytometria, bo o niej mowa, umożliwia wykrycie osteoporozy we wczesnym stadium oraz pozwala na określenie stopnia zaawansowania choroby. Nie jest badaniem inwazyjnym. Dzięki niemu możliwe jest oszacowanie zagrożenia złamaniami, a także dobranie odpowiedniego rodzaju terapii. Densytometria trwa około 7 minut. W Przeworsku będzie można wykonać badanie w mobilnym centrum badań Fundacji Neuca dla Zdrowia, które już ruszyło w Polskę. Zainteresowani będą mogli ponadto skorzystać z porad wykwalifikowanego personelu, który przed badaniem przeprowadzi wywiad z pacjentem. Każda przebadana osoba otrzyma wydrukowany wynik i wskazówki dotyczące profilaktyki osteoporozy.
Wcześniejsze zapisy
Z badania mogą skorzystać wszyscy zainteresowani. Wskazane jest ono osobom po 40 roku życia, u których w rodzinie występowała osteoporoza, jak również wszystkim kobietom po 50 roku życia i mężczyznom po 55 roku życia. Jedynym przeciwskazaniem jest ciąża. Osteobus będzie stacjonował w Przeworsku przy ulicy Bernardyńskiej 1, w godzinach 10.00 – 16.00. By skorzystać z badania, trzeba się wcześniej umówić. Zapisy prowadzone są w zlokalizowanej pod wskazanym adresem aptece będącej partnerem akcji i działającej w ramach programu Partner+.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Po takim mobilnym badaniu ,na którym stwierdzono silną osteoporozę ,moja mama była leczona przez ponad pól roku,po czym inny lekarz skierował ją na ponowne badanie w szpitalu i okazało sie ,że wcale nie ma osteoporozy !Albo ktos nie umie odczytywać wyników,albo ??
Ja się kiedyś wybrałam na darmowe badanie słuchu. Powiedziano mi, że słuch mam na granicy normy i gdyby badanie zostało zrobione pół godz później to był by już niedosłuch. Z tego też powodu nie skorzystam z tego badania.
Po takim mobilnym badaniu ,na którym stwierdzono silną osteoporozę ,moja mama była leczona przez ponad pól roku,po czym inny lekarz skierował ją na ponowne badanie w szpitalu i okazało sie ,że wcale nie ma osteoporozy !Albo ktos nie umie odczytywać wyników,albo ??
Ja się kiedyś wybrałam na darmowe badanie słuchu. Powiedziano mi, że słuch mam na granicy normy i gdyby badanie zostało zrobione pół godz później to był by już niedosłuch. Z tego też powodu nie skorzystam z tego badania.