Dedykowane rodzicom, babciom, dziadkom, a przede wszystkim uczniom i przedszkolakom święto pod hasłem „Świat w Oczach Dziecka”, zorganizowane 20 maja w SOSW nr 1 im. M. Grzegorzewskiej w Przemyślu, dla opiekunów było płaszczyzną do rozmów i relaksu, a dla najmłodszych przestrzenią do niczym nieskrępowanej zabawy. Humory dopisały, pogoda również nie spłatała figla, choć do ostatnich chwil trzymała organizatorów w niepewności.
Piknik zgromadził całą społeczność placówki. Z zaproszenia do integracji skorzystali też dziadkowie, rodzeństwo i rodzice uczniów i przedszkolaków. Familijna impreza przed budynkiem SOSW nr 1 przy Dworskiego oraz w jego murach przygotowywana była już od początku roku. Trud się opłacił. Włożony wysiłek zwrócił się w dwójnasób, a atmosfera, jaką udało się wyczarować, z pewnością na długo pozostanie w pamięci podopiecznych placówki.
– Organizacji wydarzenia w tej formule podjęliśmy się po raz pierwszy, uznając, że będzie ciekawą formą integracji naszej małej wspólnoty. Zależało nam, by stworzyć płaszczyznę do rozmów i relaksu rodzicom, opiekunom prawnym dzieci i osobom, z którymi jako ośrodek na co dzień współpracujemy. Ale też, by odciągnąć naszych uczniów od monitorów komputerów i pokazać im alternatywne metody wspólnego spędzania czasu. Dla rodziców i opiekunów przygotowaliśmy też porady prawne, których udzielali eksperci ZUS i MOPS, specjalizujący się w pomocy osobom z niepełnosprawnościami – wyliczyła założenia imprezy dyrektor SOSW nr 1 Dorota Wiech-Iwaneczko.
Reklama
– Wierzymy, że świat w oczach dziecka jest najpiękniejszy wtedy, gdy towarzyszy mu kochająca rodzina. Właśnie takie wartości chcieliśmy podkreślić w tym wyjątkowym dniu – uzupełniła Anna Sienkiewicz, koordynująca wydarzenie razem z Edytą Skowronek. W pracach wydatnie pomagały też Aneta Zaleszczyk i Beata Korba, choć tak naprawdę każdy z wychowawców miał swój wkład w powodzenie przedsięwzięcia. Nieocenioną pomoc wykazała też jak zwykle Rada Rodziców, na czele z przewodniczącą Moniką Musiał.
Nie zabrakło atrakcji w plenerze, które zapewniły służby mundurowe, wspaniałych animacji, jak choćby gigantycznych baniek mydlanych, zabaw w bocce i malowania twarzy. Na spragnionych dobrej zabawy czekały stoiska z koralikami i bransoletkami, słodkie i wytrawne przekąski, popcorn i wata cukrowa oraz maskotkowa loteria i możliwość wystąpienia w filmie stworzonym dzięki platformie selfie 360.
Szerzej na temat wydarzenia w kolejnym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze