Reklama

Moc atrakcji i przednia zabawa w SOSW nr 1! Obejrzyj zdjęcia [GALERIA]


Dedykowane rodzicom, babciom, dziadkom, a przede wszystkim uczniom i przedszkolakom święto pod hasłem „Świat w Oczach Dziecka”, zorganizowane 20 maja w SOSW nr 1 im. M. Grzegorzewskiej w Przemyślu, dla opiekunów było płaszczyzną do rozmów i relaksu, a dla najmłodszych przestrzenią do niczym nieskrępowanej zabawy. Humory dopisały, pogoda również nie spłatała figla, choć do ostatnich chwil trzymała organizatorów w niepewności.


Piknik zgromadził całą społeczność placówki. Z zaproszenia do integracji skorzystali też dziadkowie, rodzeństwo i rodzice uczniów i przedszkolaków. Familijna impreza przed budynkiem SOSW nr 1 przy Dworskiego oraz w jego murach przygotowywana była już od początku roku. Trud się opłacił. Włożony wysiłek zwrócił się w dwójnasób, a atmosfera, jaką udało się wyczarować, z pewnością na długo pozostanie w pamięci podopiecznych placówki.

– Organizacji wydarzenia w tej formule podjęliśmy się po raz pierwszy, uznając, że będzie ciekawą formą integracji naszej małej wspólnoty. Zależało nam, by stworzyć płaszczyznę do rozmów i relaksu rodzicom, opiekunom prawnym dzieci i osobom, z którymi jako ośrodek na co dzień współpracujemy. Ale też, by odciągnąć naszych uczniów od monitorów komputerów i pokazać im alternatywne metody wspólnego spędzania czasu. Dla rodziców i opiekunów przygotowaliśmy też porady prawne, których udzielali eksperci ZUS i MOPS, specjalizujący się w pomocy osobom z niepełnosprawnościami – wyliczyła założenia imprezy dyrektor SOSW nr 1 Dorota Wiech-Iwaneczko.

Reklama

 – Wierzymy, że świat w oczach dziecka jest najpiękniejszy wtedy, gdy towarzyszy mu kochająca rodzina. Właśnie takie wartości chcieliśmy podkreślić w tym wyjątkowym dniu –  uzupełniła Anna Sienkiewicz, koordynująca wydarzenie razem z Edytą Skowronek. W pracach wydatnie pomagały też Aneta Zaleszczyk i Beata Korba, choć tak naprawdę każdy z wychowawców miał swój wkład w powodzenie przedsięwzięcia. Nieocenioną pomoc wykazała też jak zwykle Rada Rodziców, na czele z przewodniczącą Moniką Musiał.

Nie zabrakło atrakcji w plenerze, które zapewniły służby mundurowe, wspaniałych animacji, jak choćby gigantycznych baniek mydlanych, zabaw w bocce i malowania twarzy. Na spragnionych dobrej zabawy czekały stoiska z koralikami i bransoletkami, słodkie i wytrawne przekąski, popcorn i wata cukrowa oraz maskotkowa loteria i możliwość wystąpienia w filmie stworzonym dzięki platformie selfie 360. 

Reklama

Szerzej na temat wydarzenia w kolejnym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/05/2025 16:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama