Gminy ostrzegają przed mogącymi wystąpić w najbliższych dniach problemami w urzędach stanu cywilnego. Nie wyklucza ich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, ale jednocześnie przypomina, że każdy interesant musi zostać obsłużony. Nawet gdy pojawią się kłopoty z systemem
Od poniedziałku ruszył System Rejestrów Państwowych, czyli centralna baza danych, zawierająca m.in. rejestry numerów PESEL, dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego. To właśnie błędów przy wprowadzaniu systemu obawiają się urzędnicy. W jarosławskim ratuszu są więcej niż pewni, że utrudnienia będą. – Wiadomo już, że tak duża zmiana na początku przyniesie utrudnienia, również w Urzędzie Miasta Jarosławia. Dlatego zwłaszcza w pierwszym tygodniu funkcjonowania systemu prosimy o wyrozumiałość – ostrzegają urzędnicy, stwierdzając jednoznacznie, że kłopoty się pojawią.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, odpowiadające za wprowadzenie systemu, błędów nie wyklucza. – Kłopoty dotyczą głównie logowania do systemu, kart dostępu i konfiguracji sprzętu – informują w placówce, ale zastrzegają, że załatwiający sprawy w USC nie powinni odczuć niedogodności. – Każdy obywatel, który przyjdzie do urzędu, musi zostać obsłużony, nawet w przypadku chwilowych kłopotów związanych z systemem. Gminy zostały wcześniej poinformowane, jak należy załatwiać poszczególne sprawy w przypadku przejściowych niedogodności – zapewnia MSW.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze