Odnowiony budynek „Sokoła” oficjalnie otworzył swoje podwoje. Impreza zorganizowana z tego tytułu zachwyciła rozmachem, a plany rozlicznych aktywności MOK wybrzmiewają bardzo interesująco. Pierwszy projekt, czyli całotygodniowa majówka, już za nami.
W niedzielne popołudnie, 28 kwietnia, sala widowiskowa radymniańskiego ośrodka kultury po raz pierwszy po gruntownym remoncie zapełniła się publicznością. Wydarzenie rozpoczęło się od przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu przez ks. proboszcza Grzegorza Kowalczyka. Po tym fakcie głos zabierali goście. Oprócz tradycyjnych gratulacji i podziękowań było kilka mniej oczywistych refleksji. Poseł Mieczysław Kasprzak wspominał młodzieńcze wizyty w murach „Sokoła”, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch podkreślał swój związek z Radymnem[paywall], przypominając, że zarówno jego małżonka, jak i małżonka marszałka właśnie stąd pochodzą. Emocjonalne było wystąpienie byłego już burmistrza Krzysztofa Romana, który obecnie podobną funkcję sprawuje w Tuliszkowie i bez którego inicjatywy remont pewnie nie doszedłby do skutku. K. Roman podkreślał rolę pracowników MOK-u i mieszkańców, którzy te nowe przestrzenie powinni wypełnić kulturalną aktywnością.Po przemówieniach oficjeli odbył się cykl prezentacji. L. Trudzik pokazał funkcjonalność strony historycznej Radymno, najnowszego dziecka Stowarzyszenia Rozwoju Radymna „Galeon”. Łukasz Padolak przedstawiał prezentację dotyczącą historii Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Radymnie, w świetle materiałów zgromadzonych w przemyskim archiwum .

fot.Bartłomiej Pacek
Tym, co ma najlepsze – czyli swoimi artystami – chwalił się MOK.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze