Reklama

Most na Szkle w Budzyniu przed remontem straszył. Teraz jest jak nowy

06/10/2021 09:30

Od sierpnia ubiegłego roku trwała długo wyczekiwana przebudowa mostu na rzece Szkło w ciągu drogi powiatowej nr 1698R Kobylnica Ruska – Budzyń – Korczowa. Prace zostały już zakończone, a most uroczyście oddano do użytku 25 września.

Należy przy tym podkreślić, że przebudowa była gruntowna. W ciągu roku, pomiędzy sierpniem 2020 a sierpniem 2021, wykonano nowy ustrój mostu, nową nawierzchnię bitumiczną, powstały barieroporęcze, zaadaptowano dojazdy do mostu, a także przeprowadzono remont koryta rzeki.

W efekcie przeprawa przez Szkło stała się nie tylko estetyczna, ale i wytrzymała – odnowiony most ma nośność 40 ton.

Liczna była delegacja samorządowa, swoją obecność zaznaczyły wszystkie jednostki uczestniczące w projekcie. Powiat lubaczowski reprezentował starosta Zenon Swatek wraz z członkami Zarządu Powiatu i przedstawicielami rady, gminę Radymno wójt Bogdan Szylar, a gminę Wielkie Oczy przewodniczący tamtejszej rady gminy Zenon Kociołek oraz sekretarz Zbigniew Pałczyński. 
.
Liczną grupę gości stanowili leśnicy, którzy także do przebudowy się przyczynili. Obecny był zatem dyrektor Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych w Krośnie Marek Marecki oraz nadleśniczy nadleśnictw Oleszyce, Lubaczów, Narol i Jarosław
pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama