Reklama

Most na Wyszyńskiego zostanie wreszcie wyremontowany

Po wielu latach próśb, monitów, krytyki władz gminy ze strony mieszkańców Żurawicy Górnej, którzy bardzo narzekali na stan techniczny mostu na Żurawiance przy ul. Wyszyńskiego, wreszcie się udało! Kosztem prawie pół miliona złotych dojdzie do generalnego remontu tej przeprawy.

Mieszkańcy od dłuższego czasu prosili kolejnych gminnych włodarzy o uporządkowanie terenu, a zwłaszcza wyremontowanie mostu, który dla dziesiątek rodzin jest jedyną przeprawą przez Żurawiankę. Prośby pozostawały bez odpowiedzi.

– Na różne sposoby próbowano to rozwiązać. Dopiero w ubiegłym roku[paywall] udało się nam uzyskać pozwolenie na remont. Stary, będący w złym stanie technicznym most zastąpiony zostanie rurowym przepustem o nośności około 30 ton. Teraz maksymalnie było 3,5 tony. Spokojnie więc będzie można nim przejeżdżać i przewozić różne materiały ciężkimi samochodami. Ten fragment ulicy zostanie poszerzony. Po drugiej stronie rzeki jest wiele gospodarstw, działa zakład zajmujący się przeróbką drewna. Wielkim ryzykiem było przeprawianie się mostem, ale często przymykaliśmy oko, bo doskonale rozumieliśmy mieszkańców. Mostem przejeżdża się  także w drodze do kościoła – tłumaczy wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk.

– Remont mostu połączony zostanie z wykonaniem remontu i ułożeniem nowej, asfaltowej nawierzchni około 150-metrowego odcinka drogi. Po obu stronach ulicy położony zostanie nowy chodnik, a koryto Żurawianki zostanie nieco wyprofilowane. Myślę, że po zakończeniu prac przy renowacji dworku tamten rejon będzie wreszcie wyglądać, jak należy – dodał T. Szeleszczuk.

Nowa przeprawa ma być gotowa do końca kwietnia br. Wykonawca czeka na wspomniany przepust rurowy, który został specjalnie zamówiony.

Od połowy kwietnia br. fragment ul. Wyszyńskiego zostanie zamknięty, więc mieszkańcy tamtych rejonów muszą się uzbroić w cierpliwość. Ale kiedy prace zostaną zakończone, będą mieć wreszcie normalny dojazd do swoich posesji.

– W lipcu zeszłego roku wystąpiliśmy o dofinansowanie tego przedsięwzięcia do Funduszu Dróg Samorządowych. Jeszcze nie ma rozstrzygnięcia, ale liczymy, że znajdziemy się w gronie szczęśliwców – podsumował wójt T. Szeleszczuk.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama