Mieszkańcy Ostrowa w gminie Radymno upominają się o remont i przebudowę mostu na Łęgu. Przedsięwzięcie czeka na realizację blisko dwa lata, ale utknęło na etapie projektowania. Starosta Stanisław Kłopot zapowiedział jednak, że sprawa ruszy do przodu na początku lutego.
– Już mamy kolejny rok, gdzie ponoć pani projektant opóźnienie cały czas zasłania ustawą covidową. To dla mnie śmieszne. Ja prowadzę duży zakład pracy, robię dużo projektów, dużo inwestycji i nie wyobrażam sobie, że projektant czy firma wykonawcza zasłania mi się covidem. Może być poślizg dwóch miesięcy, trzech, ale nie trwający półtora roku – zżymała się radna.Tłumaczył też pokrótce, dlaczego sprawa trwa tak długo. Jak wyjaśniał, dwa z zaproponowanych rozwiązań technicznych okazały się trudne do wykonania i spotkały się ze sprzeciwem lokalnej społeczności.
– Jest pomysł, choć nie wiem, czy mieszkańcy go zaakceptują, ale ten most jest w dobrym stanie, a tam jest kwestia tylko i wyłącznie ciągu pieszego, więc w grę wchodzi dobudowanie, podwieszenie chodnika, czy też przejścia – proponował.
– I takie rozwiązanie pani projektant ma przygotować w najbliższym czasie i to zostanie zrobione, jeśli tylko zostanie zaakceptowane przez mieszkańców i przez panią radną – dodawał.
Rozwiązanie takie wzbudziło pewną nieufność radnej, która stwierdziła, że zapewnienia o rychłym sfinalizowaniu przedsięwzięcia słyszy już od zbyt długiego czasu i oczekuje konkretów.
– Ja myślę, że to będzie początek lutego tego roku i będziemy w ścisłym kontakcie z panią radną, żeby to wszystko przekazać – zamknął wątek starosta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze