Od 1 bm. każdy mężczyzna podlegający powszechnemu obowiązkowi obrony może się ochotniczo zgłaszać do macierzystej Wojskowej Komendy Uzupełnień, aby wyrazić gotowość do odbycia szkolenia wojskowego.
Propozycja skierowana jest przede wszystkim do osób w wieku 18 – 50 lat, które nie były w wojsku, a chciałyby odbyć przeszkolenie wojskowe. Dotyczy ona także chętnych w wieku 18 – 60 lat, którzy odbyli służbę wojskową, a teraz mogą zostać przeszkoleni w ramach ćwiczeń rezerwy. Możliwe są 3 ścieżki postępowania.W przypadku, gdy do WKU zgłosi się osoba bez jakiegokolwiek wcześniejszego przeszkolenia, w wieku 18 – 50 lat, będzie mogła zostać zakwalifikowana do odbycia służby przygotowawczej. Jeśli do WKU zgłosi się żołnierz rezerwy z nadanym przydziałem mobilizacyjnym (oficerowie i podoficerowie do 60 lat, szeregowi do 50 roku życia), wojskowy komendant uzupełnień skieruje go na ćwiczenia w ramach szkolenia rezerw w jego macierzystej jednostce. Natomiast gdy do WKU zgłosi się żołnierz rezerwy bez nadanego przydziału mobilizacyjnego (oficerowie i podoficerowie do 60 lat, szeregowi do 50 roku życia), wówczas szef komendy nada mu przydział na wypadek tzw. potrzeb uzupełnieniowych i skieruje na ćwiczenia. Na Podkarpaciu wnioski o bezpłatne szkolenie wojskowe można składać w WKU w: Rzeszowie, Jaśle, Sanoku, Jarosławiu, Mielcu i Nisku. Prawo ich wniesienia mają również kobiety.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szkol się bo wróg blisko: https://www.youtube.com/watch?v=RsjMdkfCieI
''GDY ŚWIAT PRZESTANIE SIĘ ZBROIĆ, A W WOJSKU ZABRAKNIE ETATÓW, BROŃ ODDAMY DO HUT , A TREPÓW DO DOMU WARIATÓW.''
ile płacą za przeszkolenie w kapitaliźmie nic nie ma za darmo
Ja wroga widzę w parlamencie, dajcie mi broń .
Zaloze sie,ze ten radaktor nie byl w wojsku.
OCZEKUJE NA POTWIERDZENIE ODPOWIEDNICH REGIONALNIE WKU O POTWIERDZENIU ZGLOSZEN NA PRZESZKOLENIE WOJSKOWE SYNOW WSZYSTKICH POLITYKOW W CALEJ ,ALE TO CALEJ POLSCE.p/s.moze chociaz wzmianki .........
Za co mam walczyć? Za polskę? Za ten chałowaty kraj i złodziei z Wiejskiej? Szkoda narażać życia za tych darmozjadów. Złodziej Tusku spierdolił, Bredzisław ta gruba wieprzowina ze swoją rachelą u boku ledwo się ruszają i oddychają. I Ja mam za nich nadstawiać swoją głowę? Niech mnie w dupę pocałują i buty wyliżą.
Po wyborach może i tak? http://www.youtube.com/watch?v=f4OmU0pKmo8&feature=youtube_gdata
Szkol się bo wróg blisko: https://www.youtube.com/watch?v=RsjMdkfCieI
''GDY ŚWIAT PRZESTANIE SIĘ ZBROIĆ, A W WOJSKU ZABRAKNIE ETATÓW, BROŃ ODDAMY DO HUT , A TREPÓW DO DOMU WARIATÓW.''
i wtedy nastanie pokój