Nie żyje 57-letni mieszkaniec Gwoźnicy Górnej na Podkarpaciu. Mężczyzna jest już 6. ofiarą mrozów w naszym regionie.
Kolejny zgon z wychłodzenia. Tym razem ofiarę tęgich mrozów znaleźli strzyżowscy policjanci. Ciało 57-letniego mężczyzny leżało przy drodze w Gwoźnicy Górnej. Informację o tym dyżurny komendy policji w Strzyżowie odebrał w piątek, 6 bm., przed południem. Policjanci i prokurator, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wykluczyli, aby ktoś przyczynił się do śmierci 57-latka, a obecny na miejscu lekarz jako jej najbardziej prawdopodobną przyczynę wskazał wychłodzenie organizmu.
Policja apeluje do mieszkańców regionu, aby reagowali na widok napotkanych na ulicy bezdomnych. Informacja przekazana odpowiednim służbom (policja, straż miejska) pozwoli im w porę zainterweniować.
- Niskie temperatury to ogromne niebezpieczeństwo dla osób bezdomnych czy samotnych, ale też i tych, którzy przebywają dłużej na zewnątrz, zwłaszcza gdy są pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni na los innych ludzi. Czasem wystarczy jeden telefon, na numer alarmowy 997 lub 112, aby uratować czyjeś życie – przekonują funkcjonariusze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze