Reklama

Mundurowe mistrzostwa na piasku

Pod koniec sierpnia br. w Przemyślu odbyły się IX Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych pod nazwą „Twierdza Przemyśl 2025”.

Tradycyjnie gośćmi honorowymi imprezy byli m.in. zawodnicy „Złotej Drużyny” Huberta Wagnera: Ryszard Bosek, Stanisław Gościniak, Marek Karbarz, Mirosław Rybaczewski, Włodzimierz Stefański, Edward Skorek i Bronisław Bebel. Nie mogło zabraknąć prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastiana Świderskiego. Obecni byli także wiceprezes Polskiej Ligi Siatkówki Wiesław Kozieł i wiceminister w Ministerstwie Sportu i Turystyki, także były siatkarz, Ireneusz Nalazek.

28 zespołów

Do udziału w mistrzostwach rozegranych na nadsańskich boiskach do siatkówki zapisało się 30 zespołów, ostatecznie do zmagań przystąpiło 28 ekip, reprezentujących służby mundurowe z całego kraju, w tym: straż graniczną, policję, wojsko polskie, wojska obrony terytorialnej, Służbę Ochrony Państwa, Krajową Administrację Skarbową, służbę więzienną, służbę leśną oraz państwową i ochotniczą straż pożarną. Dwudniowe zawody były nie lada wyzwaniem dla uczestników. Ilość rozegranych meczów oraz wymagające warunki pogodowe bezwzględnie weryfikowały poziom formy i przygotowania do mistrzostw.

Reklama

W meczu finałowym wystąpiły duety Adrian Sdebel (Państwowa Straż Pożarna w Gliwicach) i Jakub Jetke (Komenda Portu Wojennego Gdynia) oraz Kacper Wiśniewski (2. Mazowiecki Pułk Saperów im. gen. dyw. Tadeusza Kossakowskiego w Nowym Dworze Mazowieckim) i Paweł Burczak (OSP Krogulec). Mistrzami zostali ci pierwsi. Trzecie miejsce zajęli Mikołaj Drogoś i Grzegorz Białek (4. WMBOT Olsztyn).

Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez siatkarzy „Złotej Drużyny”, prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna oraz Aleka Achrema medalami, statuetkami symbolizującymi Twierdzę Przemyśl oraz nagrodami rzeczowymi.

Reklama

Organizatorami mistrzostw były regiony IPA (Bieszczadzki i Przemyski) oraz zarząd oddziałowy NSZZ FSG przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu. Sponsorem głównym imprezy była PGE Polska Grupa Energetyczna, partnerami strategicznymi zaś: Polski Związek Piłki Siatkowej, Polska Liga Siatkówki, Województwo Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/09/2025 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama