Rok 2015 uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony Rokiem Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji 2 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku, na zaproszenie burmistrza miasta, wystąpili artyści warszawskiej sceny.
Koncert pt. „Świętemu Janowi Pawłowi II – muzyczna modlitwa” był okazją do oddania hołdu papieżowi Polakowi.
Uczestnicy tego niecodziennego wydarzenia wysłuchali pieśni polskich, włoskich i francuskich, które przeniosły ich na szlak papieskiej pielgrzymki. Usłyszeli również głos Ojca Świętego oraz wiersze jego autorstwa. Muzyczne widowisko przygotowali artyści scen warszawskich: Magdalena Tunkiewicz – sopran, Anna Maria Adamiak – mezzosopran, Mieczysław Pernach – tenor, Wojciech Bardowski – baryton.
Koncert nabrał szczególnego wymiaru, kiedy do wspólnego śpiewania została poproszona publiczność. Wszyscy wykonali znane i uwielbiane przez papieża pieśni: Czarna Madonna oraz Barka. Do występujących na scenie artystów przyłączyli się burmistrz miasta Leszek Kisiel oraz zastępca burmistrza Wojciech Superson. Wraz z nimi wykonali pieśń Moje miasto Wadowice.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze