Reklama

Muzyczna modlitwa poświęcona Janowi Pawłowi II

06/05/2015 15:36

Rok 2015 uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony Rokiem Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji 2 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku, na zaproszenie burmistrza miasta, wystąpili artyści warszawskiej sceny.

Koncert pt. „Świętemu Janowi Pawłowi II – muzyczna modlitwa” był okazją do oddania hołdu papieżowi Polakowi. 

Uczestnicy tego niecodziennego wydarzenia wysłuchali pieśni polskich, włoskich i francuskich, które przeniosły ich na szlak papieskiej pielgrzymki. Usłyszeli również głos Ojca Świętego oraz wiersze jego autorstwa. Muzyczne widowisko przygotowali artyści scen warszawskich: Magdalena Tunkiewicz – sopran, Anna Maria Adamiak – mezzosopran, Mieczysław Pernach – tenor, Wojciech Bardowski – baryton.

Reklama

Koncert nabrał szczególnego wymiaru, kiedy do wspólnego śpiewania została poproszona publiczność. Wszyscy wykonali znane i uwielbiane przez papieża pieśni: Czarna Madonna oraz Barka. Do występujących na scenie artystów przyłączyli się burmistrz miasta Leszek Kisiel oraz zastępca burmistrza Wojciech Superson. Wraz z nimi wykonali pieśń Moje miasto Wadowice.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama