Reklama

Myśliwi: – Łamią prawo łowieckie. Z polowań robi się krwawą jatkę

22/01/2015 11:35

Dwóch myśliwych z koła łowieckiego „Bażant” chce położyć kres samowoli, jakiej – ich zdaniem – notorycznie dopuszczają się niektórzy członkowie tego koła. – Bez przerwy łamane jest prawo łowieckie, zaniedbywane są wpisy do książki ewidencji pobytu myśliwego na łowisku.

Takie słowa usłyszeliśmy od dwóch członków KŁ „Bażant” (dane do wiadomości redakcji), które zrzesza prawie 60 osób i istnieje już przeszło pół wieku. – O Kole Łowieckim „Bażant” co jakiś czas jest głośno. Ostatnimi czasy niektórzy myśliwi ewidentnie nadużywają będącej w ich posiadaniu broni – zauważali nasi rozmówcy. – Nie będzie w tym kole dobrze, bo wiele osób nie powinno być w nim w ogóle. Oni nie mają pojęcia o polowaniach. Nie wiemy, czy niektórzy myśliwi wiedzą, co to okres ochronny, do jakich zwierząt można strzelać, a do jakich nie. Dziki Zachód sobie robią polując nocą na zwierzynę, nawet jeśli trafią, to nie zabiją od razu. Taki zwierz może przejść jeszcze kilkaset metrów. W nocy jest problem z jego znalezieniem i potem tak zostaje, postrzelony, konając pod jakimś krzakiem, a rankiem upominają się o niego  drapieżniki i rozszarpują umierające zwierzę. – twierdzą mężczyźni.

Nic złego sie nie dzieje Prezes koła „Bażant” Edward Bartman zaznaczył, iż żadnych nieprawidłowości w kole nie ma, a ostatnie zdarzenia to tylko ciąg złych wypadków
– To pomówienia, w kole nic złego się nie dzieje – stwierdził. Nie potwierdził też, aby członkowie koła w ostatnim czasie dopuścili się szeregu błędów. Inne zdanie na ten temat ma prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Przemyślu Adam Chmielowski. – Jesteśmy na etapie kontroli koła „Bażant”. Wszystkie ostatnie zdarzenia w nim to nie
odosobniony przypadek, a sytuacje, które świadczą o mocnym rozluźnieniu dyscypliny. Najpierw niechlubny wyczyn byłego radnego Tomasza K. i policjanta Mariusza
C. (postępowanie ciągle jest w toku – przyp. autora), potem strzelanie przez myśliwego do dzika z okna domu – tą sprawą zajmie się nasz rzecznik dyscyplinarny.
Do tego postrzelenie jednego z myśliwych i szereg zdarzeń, które w złym świetle stawiają nie tylko to koło, ale i całą brać myśliwską. Musimy to wszystko jak najszybciej
wyjaśnić. To, że były już łowczy w momencie rozpoczęcia kontroli podał się do dymisji, nie znaczy, że nie wyciągniemy wobec niego konsekwencji, jeśli zajdzie taka
potrzeba. Należy się skupić na tym, aby w tym kole na nowo przywrócić należytą dyscyplinę – usłyszeliśmy.

Reklama


Zdjęcie z forum internetowego z opisem: „9 czerwca 2014, sarna znaleziona w okolicach stacji paliw Lotos (wylotówka na Jarosław). Na zdjęciu widoczna przestrzelina. Zestrzelona została w okresie ochronnym”.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    rych - niezalogowany 2015-01-22 14:52:24

    dziki powinni prać ,bo tego diabelstwa jest w cholere ,pola tak są zbuchtowane jak po minach 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przemo - niezalogowany 2015-01-22 16:04:25

    Chyba nikt rozsądny nie miał wątpliwości, że polująca "elita" to w większości przypadków moralne dno. Jak połączyć ze sobą fakt pałania miłością do uśmiercania innych istot żywych z wysoką pozycją społeczno-ekonomiczną, to łatwo zrozumieć dlaczego to grono łączące przedstawicieli biznesu, kleru, medycyny, tzw.  wymiaru sprawiedliwości i służb mundurowych ma za nic obowiązujące przepisy łowieckie. Przecież kolega prokurator nie zauważy przestępstwa kolegi proboszcza a kolega komendant komisariatu policji przymknie oboje oczu na olewanie prawa w wydaniu koleżanki kapitan SG czy też ordynatora. Przecież to takie proste i oczywiste.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Michał - niezalogowany 2015-01-22 17:01:34

    Powiedz mi jak traktujesz zwierzęta, a ja powiem ci jakim jesteś człowiekiem...Słowa, które cisną mi się do ust nie nadają się na wpis tutaj, ponieważ ilość wulgaryzmów nic tu nie zmieni. PRAWDZIWI myśliwi jak najszybciej powinni zrobić porządek wśród w swoich szeregach.  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości