Sanocki Autosan złożył najkorzystniejszą ofertę na dostawę nowych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu. Wartość zamówienia opiewa na ponad 13 milionów złotych.
W przyszłym roku na ulice nadsańskiego miasta wyjedzie 15 nowych autobusów, w tym 13 z silnikami diesla i 2 napędzane gazem CNG. Pojazdy dla Miejskiego Zakładu Komunikacji zakupiono w ramach projektu pod nazwą „Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonanego Przemyśl”. Jego realizacja potrwa do końca przyszłego roku. Projekt współfinansowany z pieniędzy Unii Europejskiej realizują: gmina miejska Przemyśl w partnerstwie z powiatem przemyskim oraz gminą wiejską Przemyśl. Celem przedsięwzięcia jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń uciążliwych dla środowiska i mieszkańców poprzez poprawę dostępu do niskoemisyjnego transportu publicznego. Oprócz zakupu autobusów zaplanowano również[paywall] kupno 40 kompletów wyposażenia dla pojazdów nowych i pozostających w taborze. Obejmuje ono system informacji pasażerskiej, kasowniki, monitoring. Dodatkowo przewidziano system zliczania pasażerów w 2 autobusach i system zajezdniowy (oprogramowanie dyspozytorskie i wyposażenie dodatkowe). To nie jedyne inwestycje w ramach projektu, o którym mowa.
Jedną z nich będzie rozbudowa odcinka ul. Wysockiego na odcinku do granicy miasta w kierunku miejscowości Ujkowice. Obejmie poszerzenie istniejącej jezdni z 5 do 7 metrów, wyrównanie i wzmocnienie istniejącej nawierzchni bitumicznej, budowę chodników, ścieżki rowerowej oraz zatok autobusowych. Na całej długości przewidziano budowę oświetlenia drogowego i odwodnienie poprzez budowę kanalizacji deszczowej. Zakres robót obejmuje również przebudowę i zabezpieczenie pozostałej infrastruktury (sieci wodociągowe i kanalizacji sanitarnej, gazociągi, urządzenia elektroenergetyczne i sieci teletechniczne) kolidującej z projektowaną rozbudową odcinka ul. Wysockiego. Ponadto zakupionych zostanie 12 wiat przystankowych, a także dojdzie do przebudowy odcinka drogi powiatowej nr 2102R na odcinku od granicy miasta do Ujkowic. Chodzi o poszerzenie istniejącej nawierzchni do szerokości 5,5m, ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej na całej długości, pobocza z kruszywa łamanego. W Ujkowicach przebudowane będzie skrzyżowanie drogi powiatowej nr 2102R z drogą powiatową nr 2101R Maćkowice - Orzechowce poprzez budowę ronda, przebudowę istniejącej zatoki autobusowej, budowę chodników dla pieszych, przebudowę istniejącego przepustu, odmulenie istniejących rowów oraz przepustów.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zamiast wspierać swój przemysł Autosana to rb się zakupy za granicą...
Czytaj ze zrozumieniem, i nie MZK kupuje bo nie ma takich pieniędzy tylko miasto a dokładniej zakup możliwy dzięki funduszom UE
I będą wieszać w autobusach ukraińskie reklamy plusa.Wybory się zbliżają. :v
Jak Radio Erewań. Nie MZK tylko Miasto i nie kupiło (na razie) tylko zamówiło. A już najlepsze to zilustrowanie zamówienia na autobusy z Autosanu zdjęciem Otocara
to juiz lepsze by byly Solarisy a nie badziewne autosany sa o 10 razy lepsze
i co z tego zaraz je zakleją bo w Przemyślu najbrudniejsze i najbardziej oklejone autobusy aż strach wsiadać !!!!
Oczywiście aby było czyste powietrze będą autobusy z silnikiem Diesla .
Zamiast wspierać swój przemysł Autosana to rb się zakupy za granicą...
Czytaj ze zrozumieniem, i nie MZK kupuje bo nie ma takich pieniędzy tylko miasto a dokładniej zakup możliwy dzięki funduszom UE
I będą wieszać w autobusach ukraińskie reklamy plusa.Wybory się zbliżają. :v