Reklama

MZK w Przemyślu kupił 15 nowych autobusów

14/11/2017 18:00

Sanocki Autosan złożył najkorzystniejszą ofertę na dostawę nowych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu. Wartość zamówienia opiewa na ponad 13 milionów złotych.

W przyszłym roku na ulice nadsańskiego miasta wyjedzie 15 nowych autobusów, w tym 13 z silnikami diesla i 2 napędzane gazem CNG. Pojazdy dla Miejskiego Zakładu Komunikacji zakupiono w ramach projektu pod nazwą „Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonanego Przemyśl”. Jego realizacja potrwa do końca przyszłego roku. Projekt współfinansowany z pieniędzy Unii Europejskiej realizują: gmina miejska Przemyśl w partnerstwie z powiatem przemyskim oraz gminą wiejską Przemyśl. Celem przedsięwzięcia jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń uciążliwych dla środowiska i mieszkańców poprzez poprawę dostępu do niskoemisyjnego transportu publicznego. Oprócz zakupu autobusów zaplanowano również[paywall] kupno 40 kompletów wyposażenia dla pojazdów nowych i pozostających w taborze. Obejmuje ono system informacji pasażerskiej, kasowniki, monitoring. Dodatkowo przewidziano system zliczania pasażerów w 2 autobusach i system zajezdniowy (oprogramowanie dyspozytorskie i wyposażenie dodatkowe). To nie jedyne inwestycje w ramach projektu, o którym mowa.

Jedną z nich będzie rozbudowa odcinka ul. Wysockiego na odcinku do granicy miasta w kierunku miejscowości Ujkowice. Obejmie poszerzenie istniejącej jezdni z 5 do 7 metrów, wyrównanie i wzmocnienie istniejącej nawierzchni bitumicznej, budowę chodników, ścieżki rowerowej oraz zatok autobusowych. Na całej długości przewidziano budowę oświetlenia drogowego i odwodnienie poprzez budowę kanalizacji deszczowej. Zakres robót obejmuje również przebudowę i zabezpieczenie pozostałej infrastruktury (sieci wodociągowe i kanalizacji sanitarnej, gazociągi, urządzenia elektroenergetyczne i sieci teletechniczne) kolidującej z projektowaną rozbudową odcinka ul. Wysockiego. Ponadto zakupionych zostanie 12 wiat przystankowych, a także dojdzie do przebudowy odcinka drogi powiatowej nr 2102R na odcinku od granicy miasta do Ujkowic. Chodzi o poszerzenie istniejącej nawierzchni do szerokości 5,5m, ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej na całej długości, pobocza z kruszywa łamanego. W Ujkowicach przebudowane będzie skrzyżowanie drogi powiatowej nr 2102R z drogą powiatową nr 2101R Maćkowice - Orzechowce poprzez budowę ronda, przebudowę istniejącej zatoki autobusowej, budowę chodników dla pieszych, przebudowę istniejącego przepustu, odmulenie istniejących rowów oraz przepustów.
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Aki - niezalogowany 2017-11-14 19:59:00

    Zamiast wspierać swój przemysł Autosana to rb się zakupy za granicą...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Vader - niezalogowany 2017-11-14 20:13:14

    Czytaj ze zrozumieniem, i nie MZK kupuje bo nie ma takich pieniędzy tylko miasto a dokładniej zakup możliwy dzięki funduszom UE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    DwukropekFał - niezalogowany 2017-11-14 20:17:53

    I będą wieszać w autobusach ukraińskie reklamy plusa.Wybory się zbliżają. :v

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama