Zarośnięte trawą, pokrzywami, chwastami przejścia między grobami, a także fragmenty alejek na Cmentarzu Głównym w Przemyślu niektórych odwiedzających groby bliskich doprowadziły do sporej irytacji. Trzeba jednak wiedzieć, że to nie skutek lenistwa pracowników Zakładu Usług Komunalnych sp. z o.o., lecz zwiększenia obowiązków i mniejszych pieniędzy przeznaczonych przez władze miasta na ten cel.
– Od kilku dni w wielu miejscach na cmentarzu nie da się przejść. Trawy są po pas. Nie da się przejść między grobami. W niektórych miejscach, a mam tu na myśli alejki, sytuacja jest podobna. Kiedyś coś takiego było nie do pomyślenia. Teraz stało się normą. Rozumiemy, że władze miasta będą tłumaczyć się starą śpiewką, czyli że nie ma pieniędzy, i że to wina poprzedników. Ale może już przyszedł czas, aby przestać zwalać winę na innych i wziąć się wreszcie do roboty! – usłyszeliśmy od jednej ze starszych mieszkanek Przemyśla, odwiedzającej rodzinne groby[paywall].
Nie trzeba było przemierzać kilometrów po przemyskim cmentarzu przy ul. Słowackiego, aby się przekonać, że pretensje Czytelniczki są uzasadnione. W wielu miejscach problemem było przedarcie się przez trawy, pokrzywy i inne zielska. Utrzymaniem porządku na przemyskich nekropoliach zajmuje się Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o., który realizuje to zadanie na zlecenie władz miasta. Trzeba wiedzieć, że to nie jedyne zadanie ZUK-u. Do zakładu należy również utrzymanie czystości terenów miejskich, a także utrzymanie i konserwacja zieleni niskiej i wysokiej w mieście. Pracownicy tej spółki, wydzielonej z PGM sp. z o.o., dbają o porządek w Parku Miejskim im. Mariana Strońskiego, na terenach rekreacyjnych na Zniesieniu czy w dolinie Sanu. Zajmują się utrzymaniem: czystości pasów drogowych, placów zabaw, fontanny w Rynku, zieleni niskiej w pasach drogowych, zimowym utrzymaniem mostów czy placów i chodników na terenie miasta.
W ich gestii jest dbanie o przemyskie nekropolie. A tych w swojej pieczy mają aż 9. To: Cmentarz Główny przy ul. Słowackiego, Cmentarz Zasanie przy ul. Bolesława Śmiałego, Cmentarz Wojskowy przy ul. Przemysława, Cmentarz Przekopana przy ul. Przejazdowej, Cmentarz Kruhel Mały przy ul. Kruhelskiej, Cmentarz Żydowski przy ul. Słowackiego, Cmentarz Wojenny Strzelców Siczowych przy ul. Kasztanowej, Cmentarz Wojenny Jeńców Radzieckich i Włoskich w Nehrybce oraz cmentarze przy ul. Sieleckiej i Złotej. Trzy z nich są nieczynne, ale porządek musi być.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Sądy niech dadzą odrobek drobnym rzezimieszkom..
Jak dalej Prezydent będzie zwalał winę na poprzedniego i na pozostawioną pustą kasę to czas aby ustąpić i dać się wykazać komuś doświadczonemu. Dobrze że zrobiono porządki w radzie, odebrali funkcje amatorom. Teraz czas na Prezydenta, który albo w końcu weźmie się do spełniania obietnic wyborczych i realizacji swoich pomysłów na uzdrowienie miasta albo niech ustąpi
I znowu atak na ..... ? Toć urzędnik z niego znakomity, a tu bęc! Hej obrońcy i klakierzy do boju.....
Lepiej dla nas by cmentarze zarastały niż zbyt szybko się zapełniały.A niestety ale zapełnianie jest zbyt szybkie i duża w tym zasługa obecnych władz.
To co zrobili Radni ludzie w mieście oczekiwali już od jakiegoś czasu, bo każdy myślący przejrzał na oczy i zobaczył rozdawnictwo stołeczków " sztabowcom bakuna" dość !!! Szanowna Rado , Komisji Rewizyjna przed wami wiele pracy i odkręcanie tego co oni narobili w spółkach miejskich... Ratujcie MZK a później rozliczcie prezesów PGK , PWiK i Dyr MOPS. Celowo mówię rozliczcie a nie wywalajcie!! Niech mają szansę na wypowiedzenie się ... bo każde ich słowo będzie gwoździem do ich Prezesowskiej trumny w Przemyślu :)
Pieniądze przeznaczone na odśnieżanie gdzie się podziały? Poszły na premie i bonusy?
Zwycięzca KULTURY po przemysku DJ 10 tysi przytulił. Za to w spółkach po 80% pensji dostali a prezydent też na 80% leci ? Pieniądze idą do tych, którym "się należy". Powinna obecna Rada uwalić pensję też prezydentowi i świcie.
I do rozliczenia także całe to koleśiostwo z Pgm
Rozliczyc tych co sprzedali sie za stanowiska ! Juz jest wniosek zeby zawiesic ich w prawach czlonka SLD bo to jest bratanie sie z pisiorami ! Jak nisko trzeba upasc zeby cos takiego zrobic !
Można było spuścić spodnie po kostki i tak by nikt niczego nie zauważył gdzie papierzak rośnie
Z tego co widać na zdjęciach trawa nie jest po pas tylko raptem do kolan. Jeśli nie ma w niej pokrzyw to przejść się da. A umarłym i tak wszystko jedno.
Przemyśl jest zarośnięty jak 1000 lat pne. I do tego dąży tylko dinozaurów brakuje .
Sądy niech dadzą odrobek drobnym rzezimieszkom..
Jak dalej Prezydent będzie zwalał winę na poprzedniego i na pozostawioną pustą kasę to czas aby ustąpić i dać się wykazać komuś doświadczonemu. Dobrze że zrobiono porządki w radzie, odebrali funkcje amatorom. Teraz czas na Prezydenta, który albo w końcu weźmie się do spełniania obietnic wyborczych i realizacji swoich pomysłów na uzdrowienie miasta albo niech ustąpi
I znowu atak na ..... ? Toć urzędnik z niego znakomity, a tu bęc! Hej obrońcy i klakierzy do boju.....