Dzięki unijnym dotacjom na terenie powiatu przeworskiego udało się wyremontować lub przebudować dwie drogi powiatowe. Ale to nie koniec – w ramach pomocy celowej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, kolejne dwie drogi będą jak nowe.
Kilkanaście dni temu do użytku oddane zostały dwie drogi wyremontowane m.in. dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Przebudowany został ponad 3-kilometrowy odcinek drogi powiatowej Kolonia Polska (granica powiatu) – Adamówka. Całkowity koszt projektu wynosił 554 tys. 116 zł. Unijna dotacja, jaka trafiła do powiatu przeworskiego, to kwota 326 tys. 563 zł. W realizacji przedsięwzięcia partycypowała także gmina Adamówka, dokładając 144 tys. zł[paywall].
Drugą oddaną od użytku mieszkańcom drogą powiatową jest blisko 3,5-kilometrowy odcinek od granicy powiatu przez Szegdy do Majdanu Sieniawskiego. Łączny koszt to 683 tys. 947 zł, z czego dofinansowanie ze środków UE to kwota 403 tys. 505 zł. Podobnie jak wyżej, do inwestycji kwotą 179 tys. 348 zł dołożyła się gmina Adamówka. Pozostałe kwoty do wkład własny powiatu przeworskiego.
W maju br. powiat przeworski otrzymał promesę w wysokości 310 tys. zł z przeznaczeniem na remont ponad 1,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Majdan Sieniawski – Nowiny w ramach dotacji celowej z budżetu państwa udzielonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Remont drogi zakończony został w sierpniu br. za kwotę 399 tys. 777 zł, z czego udział gminy Adamówka wyniósł 88 tys. zł.
– Obecnie trwa procedura związana z wyłonieniem wykonawcy robót kolejnego zadania, które będzie realizowane także w ramach dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Chodzi o ponaddwukilometrowy odcinek drogi powiatowej Sieniawa – Czerce. 27 lipca otrzymaliśmy promesę w kwocie 460 tysięcy złotych – powiedział starosta przeworski Zbigniew Kiszka.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Korzystać półki Kaczysław I Nawiedzony nie wyprowadził UE z Wolski.
Schizofrenia paranoidalna to przykra dolegliwość umysłowa, której charakterystycznym objawem są urojenia prześladowcze. Chory nie odbiera otaczającego go świata takim, jakim on jest naprawdę, ale w sposób całkowicie błędny. Co najgorsze te wszystkie omamy i urojenia chory przeżywa, jako otaczającą go rzeczywistość. Szkoda każdej sekundy w Twoim przypadku. Udaj się natychmiast do Jarosławia na Kościuszki do "prewentorium". Nie musisz mieć skierowania od rodzinnego. Z tym schorzeniem przyjmują całodobowo. Nie bój się elektrowstrzasów, bo w Twoim przypadku zastosowana ich znaczna ilość to jedyny dla Ciebie ratunek. Szkoda czasu. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Jak już wrócisz do pełnej świadomości to daj "cynę" jak się czujesz. Powodzenia.
skunks z Żoliborza jeszcze kiedyś za to wszystko miauknie
Szkoda tylko że jesteś odporny wraz z Świrosławem mociorowatym ale PISoBOLSZEWICKIE mordki tak mają.
Dokładnie, zakręcą kurek z kasą to suweren wymierzy sprawiedliwość.
Korzystać półki Kaczysław I Nawiedzony nie wyprowadził UE z Wolski.
Schizofrenia paranoidalna to przykra dolegliwość umysłowa, której charakterystycznym objawem są urojenia prześladowcze. Chory nie odbiera otaczającego go świata takim, jakim on jest naprawdę, ale w sposób całkowicie błędny. Co najgorsze te wszystkie omamy i urojenia chory przeżywa, jako otaczającą go rzeczywistość. Szkoda każdej sekundy w Twoim przypadku. Udaj się natychmiast do Jarosławia na Kościuszki do "prewentorium". Nie musisz mieć skierowania od rodzinnego. Z tym schorzeniem przyjmują całodobowo. Nie bój się elektrowstrzasów, bo w Twoim przypadku zastosowana ich znaczna ilość to jedyny dla Ciebie ratunek. Szkoda czasu. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Jak już wrócisz do pełnej świadomości to daj "cynę" jak się czujesz. Powodzenia.
skunks z Żoliborza jeszcze kiedyś za to wszystko miauknie