Reklama

Na generalny remont trzeba będzie poczekać. Na razie pozostaje łatanie

05/03/2020 20:09

Cicha i spokojna ulica Księcia Józefa Poniatowskiego ma około pół kilometra długości i dzieli się na dwie części. Pierwsza, od Tesco do skrzyżowania z ulicą Felicjanek, wygląda całkiem, całkiem. Może tylko pustostan po prawej stronie trochę ją szpeci. Natomiast druga część – aż do ulicy Ignacego Krasickiego – przypomina tor off- road albo teren ostrzelany przez moździerze małego kalibru.

Dziura na dziurze, a do tego brak chodnika. Kierowcy jeżdżą slalomem, a piesi[paywall] też muszą uważać, żeby nie wdepnąć w wodę, która zbiera się po każdym deszczu.

– Dowożę tam córkę do przedszkola i już kilka razy się zdarzyło, że dziecko, wysiadając z auta, wdepnęło w dziurę i przemoczyło buty. Nie wiem, czy w mieście jest druga tak dziurawa ulica? – mówi mieszkanka.

Na fatalny stan ulicy narzekają też mieszkający przy niej, siostry ze Zgromadzenia Świętego Feliksa z Kantalicjo, a najbardziej kierowcy dowożący prowianty do prowadzonej przez nie kuchni.  O szanse na poprawę nawierzchni ulicy Poniatowskiego zapytaliśmy w Zarządzie Dróg Miejskich w Przemyślu.

– Niestety, z powodu braku funduszy w planie na ten rok nie przewidujemy położenia nowej nawierzchni na ulicy Poniatowskiego Natomiast na pewno będą prowadzone prace polegające na doraźnym łataniu dziur. Jeżeli zima naprawdę odpuści, prace zaczną się już w marcu – mówi Jacek Cielecki, dyrektor ZDM.

Dla użytkowników tej ulicy to niewielka pociecha, ale może w końcu doczekają się generalnego remontu.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Yaro - niezalogowany 2020-03-05 21:32:04

    Żałosne pismaki właśnie gazeta sięgnęła dna...https://www.zycie.pl/informacje/artykul/26151,co-mozesz-obstawiac-u-bukmacheraReklamujecie hazard nie wierzę A tak się martwcie o najbiedniejszych...hipokryzja echh

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec - niezalogowany 2020-03-05 23:19:33

    Ulica nie była remontowana przez 10 lat, teraz gdy miasto ma kłopoty finansowe - udaje się ją wyremontować ...Albo wcześniej władze miały nas gdzieś, albo obecne znacznie lepiej ogarniają organizację własnej pracy i wydawanie moich podatków.A możliwe, że jedno i drugie ...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    y - niezalogowany 2020-03-06 09:54:03

    a gdzie była dawna władza

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama