12 lipca w okolicy przejścia granicznego w Budomierzu (pow. lubaczowski) patrol Straży Granicznej zatrzymał dwoje obywateli Turcji, 28 letnią kobietę oraz mężczyznę w wieku 30 lat.
Z ich relacji wynikało, że na Ukrainę dostali się legalnie, a następnie zaplanowali dotrzeć do znajomych mieszkających w Niemczech. Nie posiadali stosownych dokumentów, więc zdecydowali się przedostać przez zieloną granicę.
Żeby nie zostawić za sobą śladów, kontrolny pas drogi granicznej przeszli na kolanach. Mieli przy sobie ubrania na zmianę, 150 euro i telefony komórkowe z wyznaczoną trasą do Niemiec. Zgodnie z procedurą w ramach readmisji zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze