W środę, 24 września, na dworcu Przemyśl Główny w reprezentacyjnej sali restauracji Perła Galicji odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej „Najpiękniejsze szlaki turystyki kolejowej Polski i Słowacji”.
Celem konkursu było pokazanie malowniczych odcinków polskich i słowackich szlaków kolejowych. Nie tych głównych, po których jeździ pendolino, ale mniej znanych, na których pociągi, często już zabytkowe, wiją się pomiędzy karpackimi górami. Autorzy pokazali również elementy i detale kolejowej infrastruktury, a także urokliwe dworce pochodzące jeszcze z XIX wieku. Efekty ich pracy w postaci wielkoformatowych fotografii eksponowane na przemyskim dworcu na pewno zainteresują pasjonatów kolejnictwa oraz podróżnych, którzy oczekując na pociąg, trafią na wystawę laureatów konkursu. W kategorii zdjęcie pojedyncze pierwsze miejsce zdobył Martin Rusnak, drugie Martin Zelonka, a trzecie Wojciech Kamiński. W kategorii seria zdjęć pierwsze miejsce przyznano Jarosławowi Kucybale, drugie Wojciechowi Kamińskiemu, a trzecie otrzymał Greg Nowicki. Organizatorami konkursu i wystawy były: Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz”, Towarzystwo Słowaków w Polsce oraz Stacja Muzeum.
J.S
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze