Reklama

Na kolejowym szlaku

07/10/2025 13:14

W środę, 24 września, na dworcu Przemyśl Główny w reprezentacyjnej sali restauracji Perła Galicji odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej „Najpiękniejsze szlaki turystyki kolejowej Polski i Słowacji”.

Celem konkursu było pokazanie malowniczych odcinków polskich i słowackich szlaków kolejowych. Nie tych głównych, po których jeździ pendolino, ale mniej znanych, na których pociągi, często już zabytkowe, wiją się pomiędzy karpackimi górami. Autorzy pokazali również elementy i detale kolejowej infrastruktury, a także urokliwe dworce pochodzące jeszcze z XIX wieku. Efekty ich pracy w postaci wielkoformatowych fotografii eksponowane na przemyskim dworcu na pewno zainteresują pasjonatów kolejnictwa oraz podróżnych, którzy oczekując na pociąg, trafią na wystawę laureatów konkursu. W kategorii zdjęcie pojedyncze pierwsze miejsce zdobył Martin Rusnak, drugie Martin Zelonka, a trzecie Wojciech Kamiński. W kategorii seria zdjęć pierwsze miejsce przyznano Jarosławowi Kucybale, drugie Wojciechowi Kamińskiemu, a trzecie otrzymał Greg Nowicki. Organizatorami konkursu i wystawy były: Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz”, Towarzystwo Słowaków w Polsce oraz Stacja Muzeum.

J.S

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/10/2025 13:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama