Reklama

Na ludową nutę w przemyskim Zamku

23 października publiczność zgromadzona na Zamku Kazimierzowskim mogła zachłysnąć się regionalnym, przemyskim folklorem. Stało się tak za sprawą koncert finałowego, wieńczącego trzydniowy projekt Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” pod nazwą „Przemyskie – Kultura Odzyskana”.

Projekt sfinansowany z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany był w przedostatni weekend października i poprzedzający go piątek.

W ramach tego przedsięwzięcia chętne osoby mogły wziąć udział m.in. w warsztatach tanecznych, podczas których była okazja do poznania tańców z pogranicza polsko-ukraińskiego. Zainteresowani[paywall] nauką tradycyjnego śpiewu obrzędowego i tradycyjnego też znaleźli w programie coś dla siebie. Chętni uczyli się m.in. pieśni Władysława Piróga ze Słonnego.

Oprócz tego odbyły się też warsztaty sztuki ludowej, które uzupełniły: pokaz rękodzielnictwa ludowego, zabawy tradycyjne i wykłady dotyczące kultury ludowej. Prelekcje wygłosili znawcy tematu: doktorzy etnografii, instruktorzy tańca oraz tzw. Mistrzowie Tradycji.

Dopełnieniem całości była potańcówka w sali przy ul. Konarskiego 5 przy dźwiękach muzyki tradycyjnej z regionu przemyskiego, którą wykonała „C.K. Kapela”. Na finał zaproszono przemyślan na koncert  wieńczący całe przedsięwzięcie, którego założeniem było zachowanie tradycyjnej kultury regionu.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości