Przed chwilą zakończyła się trzecia niedzielna konferencja prasowa w ramach studia wyborczego Państwowej Komisji Wyborczej. Dotyczyła m.in. frekwencji na godz. 17.
Ponownie PKW dysponowała 100% danych, czyli ze wszystkich komitetów.
Na godzinę 17 spośród 29 582 843 uprawnionych do głosowania karty wybrało 14 166 725 osób, czyli frekwencja wyniosła 47,89%.
To sporo, punktem odniesienia niech będą wybory prezydenckie z 2015, wówczas do. g 17 głos oddało jedynie 34,41% uprawnionych. Stale zatem mamy tendencję wzrostową.
Na plus pod względem frekwencji wyróżniają się obecnie 3 województwa, w tym nasze!
mazowieckie 51,27% małopolskie 50,27% podkarpackie 49,19% czyli 822 229 głosujących| Powiat | Frekwencja |
|---|---|
| jarosławski | 47,64% |
| lubaczowski | 47,07% |
| przemyski | 46,13% |
| Przemyśl | 46,44% |
| przeworski | 49,11% |
Najniższa frekwencja była w gm. Stubno, a najwyższa w gm. Orły 49,99%.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nasz region jest bardzo aktywny i to cieszy.Ale mimo takiej aktywności/dobrze sterowanej przez mądrzejszych / jesteśmy od wielu lat najbiedniejszym,najbardziej zacofanym na każdej płaszczyźnie regionem naszego kraju. I to smuci,ze dajemy sie tak wykorzystywać
Panie Tadeuszu gorszy sort zmobilizowany i wstaje z kolan !! ha ha ha
oj coś czuję że 2 tury nie będzie czekam na 21
Widzac mobilizacje duzych miast moze byc ciekawie !
Jest cisza wyborcza i za takie komentarze powinieneś zostać surowo ukarany
Tylko Duda i żyjmy jak Polacy z tradycją rodziną. A nie jak PO lityczne trole.
Napij sie wody to ochloniesz ! propaganda TVPISU oglupila cie skutecznie! Odezwij sie po 2 turze !
Hehe... Rozpędz się i szukaj muru.... Co Ty Baranie Bredzisz....Też w pracy taki jesteś jak Duda?? Tzn.. Szef każe lizać jaja... TY lizesz?? Kaczor każe nie podpisywać ustawy Duda nie podpisuje... Weź się ogarnij bo wam już te darmowe 500+ zaslepilo oczy... Tragedia!!!
Teraz niech mi ktoś zapłacze o PiS . . . Szykujmy się na podwyżki. Wybory oczywiście sfałszowane
No cóż, "ciemny lud" to kupił. - Une dają, pińcet dają na dziecko, emerytury trzynaste dają.... No, może i kradną, ale une też nam dają ... - to oryginalna wypowiedź mieszkańca podlubelskiej wioski, nagrana na tle kościoła, którego ogrodzenie oblepiono facjatami kumpla Donka Trumpa.
Oczywiście wybory sfałszowane placku. Nie były by sfałszowane jak by się do władzy pedały dorwały. W Przemyślu jak tylko PiS przeją większość w radzie i mają decydujący głos od razu widać efekty na początek wykoszono obwodnicę i wreszcie zaczęło się coś dziać.
No tak - mamusia po trzykrotnym ślubie kościelnym bez męża i stary kawaler homofob i oszust chociaż LGTB. To nie jest wzór polskiej rodziny kolego "Jery".
Komuna dawala na wszystko i PiS daje jest super jest super więc o co wam chodzi to słowa takiej piosenki
żadny komunista nie zagłosuje na Dudę tyle i aż tyle
Jak ktoś chce "Uchodźców"Każdy ma wybór
mamy już namiary na Pana kwestia czasu by pan odpowiedział za złamanie ciszy wyborczej
zza 500 plus byś pisowcu zabił własną matkę podkarpacie to zacofany region Polski i właśnie tacy ciemniacy jak ty głosują na Długopis i PAJACA Z PIS
DAJE cI PAJACU Z TWOICH PODATKÓW TY MASZ G.....N TWOI DZIECI BĘDĄ SPŁACAĆ TO CO PIS CI DAJE
NO JAK ŻADEN A TOWARZYSZ pAWŁOWICZ W 100% ZA GŁOSOWAŁ NA dUDĘ
Dobra wiadomość z UK. Moja córka otrzymała dziś z Ambasady RP w Londynie swój (i męża) pakiet wyborczy. Po ...11 dniach od wysłania, po 16 od daty rejestracji w systemie wyborczym. W ten sposób "załatwiono" 15 % wyborców na wyspach. Gdyby w podobnym systemie odbywały się wybory w maju, mielibyśmy już prezydenta z "poparciem" ok. 60 %.
Wolę bym ja i moje dzieci spłacały to co teraz dostajemy niż mają mnie z mojej kamienicy eksmitować a jest w rodzinie od ponad 80 łał , ktoś ją po prostu przejmie za symboliczną złotówkę. Dzieci mają chodzić na religię i wiązać się z człowiekiem odmiennej płci i to jest normalne bo sprawy LGBT nie powinny mieć wcale miejsca w normalnym zdrowym społeczeństwie.takich ludzi trzeba po prostu leczyć.
Duda i nikt więcej. 500+ wszyscy bierzecie A idziecie głosować na tego pajaca Trzaskowskiego.
Już 15 lat żarcia,podziałów i nienawiści .Będziecie się tak żreć do zasranej starości i może wówczas zrozumiecie głupotę swego myślenia o ile to można nazwać myśleniem.
500+ dają i podatki nakładają podwyższają opłaty za nie długo ta 500 będzie można się podetrzeć obiad nad morzem dla dwóch osób to 200zl żadnej waloryzacji od 2015 roku ta sama śpiewka
tak też załatwiono wyborców w USA , Kanadzie,Niemczech , Francji że nie wspomnę o krajach Bliskiego Wschodu i innych. PISowi cały czas o to chodziło by załatwić w ten sposób wyborców.
Wstyd to pisać takie bzdury trollu POwski
Dojna zmiana korumpuje "ciemny lud" po to by legalnie kraść i zabezpieczać "koryto" sobie i rodzinom.
Z ambony w nidzieli ogłoszono w ciemnogrodzie że pinset złotych na dzieci przepadnie i 13 i 14 emerytura jak re elekcji nibedzie tak też mamusia i tatuś muszą być grzeczni i babcia z dziadziusiem dla ochłapów
Potężne baty zebrał Maliniak na Wyspach, w Irlandii, Szkocji, Norwegii, Szwecji, w Niemczech, Luksemburgu itd. Czy to przypadek że wczoraj po południu "zawiesiła" się w MSZ możliwość zgłoszenia do II tury dla tych, którzy są poza krajem, a w I turze nie startowali? A może chodzić nawet o kilkaset tysięcy osób nie przepadających za długopisem.
Andrzej Duda wygrywa w I turze
Az sie zdziwisz !
Będzie druga tura.