„Zrozumieć depresję” to temat konferencji naukowej, zorganizowanej przez Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny w Żurawicy przy współudziale podkarpackiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Dyskusja odbyła się w Zespole Parkowo-Zamkowym w Krasiczynie.
Jako pierwsza głos zabrała prof. dr hab. Dominika Dudek i wygłosiła wykład pt. „Depresja – sprawa kobieca”. Prelegentka ukazała różnice w przyczynach, przebiegu i sposobie leczenia zaburzeń depresyjnych u kobiet i mężczyzn. Szczególnie zwróciła uwagę na powiązanie występowania zaburzeń depresyjnych u kobiet z fazą cyklu hormonalnego, ciążą, połogiem oraz okresem menopauzy. Prof. Marta Makara-Studzińska mówiła z kolei o zależności między przemocą wobec kobiet a depresją. Przedstawiła rodzaje przemocy stosowanej wobec kobiet, wskazując na jej charakterystyczną cykliczność. Podczas wykładu zaprezentowany został film dotyczący sposobu przeprowadzenia rozmowy z ofiarą przemocy i sposobu reagowania w przypadku jej wystąpienia.Konsultant Wojewódzki ds. Psychiatrii dr Maciej Kuligowski przedstawił aktualną sytuację opieki psychiatrycznej w województwie podkarpackim. Wskazał na braki w liczbie specjalistycznych oddziałów i poradni, jak również na niedobór specjalistycznej kadry lekarskiej. Zaprezentował uczestnikom podjęte działania[paywall], mające na celu poprawę obecnej sytuacji.
W konferencji wzięli udział dyrektorzy miejskich oraz gminnych ośrodków pomocy społecznej, domów pomocy społecznej oraz lekarze i psycholodzy. Uczestnicy mieli też okazję obejrzeć prace pacjentów szpitala psychiatrycznego w Żurawicy, wykonane podczas zajęć rehabilitacyjnych. Były to m.in. obrazy, witraże, rzeźby i decoupage.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.MIĘSO POWODUJE DEPRESJE !!! Mięso źle wpływa na psychikę człowieka. Badania z 1998 r wykazały, że, w porównaniu z wegetarianami u osób, które spożywały mięso, stwierdzono stany wzmożonego lęku i depresji.
MIĘSO POWODUJE DEPRESJE !!! Mięso źle wpływa na psychikę człowieka. Badania z 1998 r wykazały, że, w porównaniu z wegetarianami u osób, które spożywały mięso, stwierdzono stany wzmożonego lęku i depresji.