We wtorek, 23 maja, na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe. Na szczęście to tylko trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach.
Jak poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego, w najbliższy wtorek, 23 maja, w ramach ćwiczeń Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pk. „WISŁA 2017”, na terenie województwa podkarpackiego zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych. W wybranym dniu, o g. 13.00 zostanie wyemitowany sygnał oznaczający ogłoszenie alarmu. Będzie rozbrzmiewał przez trzy minuty. Tyle samo potrwa sygnał odwołania alarmu, który zostanie wyemitowany kwadrans po g. 13.00. Wspomniany trening ma być próbą sprawdzenia, czy system wymiany informacji o zagrożeniach w warunkach rzeczywistej sytuacji kryzysowej jest skuteczny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze