Pierwsze i trzecie miejsce zajęli uczniowie przemyskiego „Ekonomika” na Międzynarodowych Targach Firm Ćwiczeniowych, które odbyły się w Svidniku na Słowacji. Młodzież prezentowała tam przygotowane przez siebie firmy symulacyjne.
W tym roku w pokazie wzięły udział dwie firmy z „Ekonomika”: Vasco da Gama, która zajęła 3. miejsce i The Essence of nature, która okazała się najlepsza wśród licznej konkurencji. Pierwszą opracowali: Sabina Broda, Magdalena Rut, Gabriela Dudycz, Marcin Domin, Mateusz Kozak, Łukasz Hendzel, Łukasz Nodżak, a drugą Klaudyna Augustyn, Anna Chojnacka, Emilia Dańko, Katarzyna Jedynak, Klaudia Mazur, Sabina Sitnik, Magda Strzemińska, Mariola Wesołowska, Patrycja Wojtowicz.Na targach prezentowały się firmy ćwiczeniowe z Polski, Słowacji, Ukrainy i Czech. Uczestnicząc w projekcie, młodzież mogła poznać podstawowe zagadnienia dotyczące prowadzenia własnej firmy i przeanalizować rynek, na który potencjalnie mogłaby z nią wejść. Uczniowie nabierają doświadczenia i pewności siebie podczas prezentowania swoich pomysłów, co mogą później wykorzystać do stworzenia już nie ćwiczeniowej, ale realnej firmy.
Targi w Svidniku na Słowacji w Spojenej Szkole odbywają się cyklicznie od 11 lat.
W konkursie wzięli udział uczniowie kierunku: technik handlowiec Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu, w ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”, którego liderem jest Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. To kolejne w ostatnich latach wyróżnienie dla uczniów przemyskiego „Ekonomika”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze