Dwa projekty związane z „Konkurencyjną i innowacyjną gospodarką. Promowaniem przedsiębiorczości” zyskały pozytywną opinię Zarządu Województwa Podkarpackiego w kwestii unijnego dofinansowania. Jednym z nich jest projekt władz miasta Przemyśla pod nazwą „Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji”.
Projekt ten został zakwalifikowany do oceny merytorycznej, ale wydaje się, że będzie to tylko formalność. Celem jest[paywall] utworzenie Przemyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacji przy ulicy Ratuszowej 10 a w Przemyślu.
Miałby on wspierać tworzenie nowych i rozwój istniejących podmiotów gospodarczych. Nieużytkowany obecnie budynek przy ul. Ratuszowej 10 a zostanie zaadaptowany, przebudowany i dostosowany do funkcji inkubatora przedsiębiorczości i innowacji. Projekt zakłada także zakup potrzebnego wyposażenia.
– Zakładamy, że w ciągu dwóch lat od zakończenia realizacji projektu swoją działalność w inkubatorze ulokuje około 20 przedsiębiorstw. Mogą się tam znaleźć wspólne sekretariaty, księgowość lub pomieszczenia gospodarcze wspomnianych firm. Przez 2 lata chętni będą mogli korzystać z bardzo wysokich ulg przy wynajmowaniu lokali. Oferta skierowana będzie do osób i przedsiębiorstw z terenu całego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Przemyśl. Grupę docelową będą stanowiły osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność innowacyjną – poinformował rzecznik przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
Na potrzeby realizacji projektu opracowano tzw. koncepcję programowo-organizacyjną. W jej ramach przeprowadzona została ankieta wśród przedsiębiorstw, mających swoje siedziby na terenie gmin należących do powiatu przemyskiego, a także wśród przedsiębiorców biorących udział w spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Miasta Przemyśla.
– Na ankietę odpowiedziało 110 firm. Zdecydowana większość uznała za zasadne utworzenie w Przemyślu takiej instytucji, a prawie 80 procent badanych było zainteresowanych korzystaniem z usług inkubatora przedsiębiorczości i innowacji zlokalizowanego w centrum miasta Przemyśla – podsumował W. Wołczyk.
Łączny koszt to 4 mln 613 tys. 406 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosić będzie 3 mln 172 tys. 332 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.O kurwa , w przemyskim zadupiu innowacje i przedsiębiorczość. Czy ci ludzie niby "wadza" z Chomą na czele są aż tak ślepi że w mieścinie nie ma nic , żadnych inwestycji , niemal żadnego przemysłu za wyjątkiem małych spółek , prawie 19 wiecznych manufaktur tyle że z komputerami. naprawdę są to jaja , udawanie potęgi gospodarczej, nieustannie słyszę innowacje , przedsiębiorczość , jakieś gazele przedsiębiorczości, inkubatory , a w efekcie jest wielkie gówno czyli 0. Niedawno ta siedziba tego inkubatora oczywiście jak zwykle fikcja miała być w tym bunkrze na stoku o czym uroczyście zapewnił Choma by ożywić ruinę , a obecnie w kolejnej ruinie na Ratuszowej. Osobiści proponuję na siedzibę tego inkubatora dawne koszary austriackie , późniejszą wytwórnię fajnego wina marki J-23 czyli znana nam starszym POMONE. Naprawdę świetny budynek , odrestaurowany , super miejsce.
SZACH I MAT, lepiej tego nie mogłeś ująć. BRAVO!Od 12 lat słychać tylko od chomy inkubator i ect. Inkubator to jest noworodków! Kilka firm kolesiów, zaniżanie czynszy na szkodę Miasta, szkoda gadać.
To Przemyśl ruszy z kopyta. Nowe miejsca pracy, nowe zatrudnienia. nowe pomysły Nowy Przemyśl .
Cały Przemyśl to jedna wielka innowacja . Dlatego wyjechało już 15 tyś ludzi .
O kurwa , w przemyskim zadupiu innowacje i przedsiębiorczość. Czy ci ludzie niby "wadza" z Chomą na czele są aż tak ślepi że w mieścinie nie ma nic , żadnych inwestycji , niemal żadnego przemysłu za wyjątkiem małych spółek , prawie 19 wiecznych manufaktur tyle że z komputerami. naprawdę są to jaja , udawanie potęgi gospodarczej, nieustannie słyszę innowacje , przedsiębiorczość , jakieś gazele przedsiębiorczości, inkubatory , a w efekcie jest wielkie gówno czyli 0. Niedawno ta siedziba tego inkubatora oczywiście jak zwykle fikcja miała być w tym bunkrze na stoku o czym uroczyście zapewnił Choma by ożywić ruinę , a obecnie w kolejnej ruinie na Ratuszowej. Osobiści proponuję na siedzibę tego inkubatora dawne koszary austriackie , późniejszą wytwórnię fajnego wina marki J-23 czyli znana nam starszym POMONE. Naprawdę świetny budynek , odrestaurowany , super miejsce.
SZACH I MAT, lepiej tego nie mogłeś ująć. BRAVO!Od 12 lat słychać tylko od chomy inkubator i ect. Inkubator to jest noworodków! Kilka firm kolesiów, zaniżanie czynszy na szkodę Miasta, szkoda gadać.
To Przemyśl ruszy z kopyta. Nowe miejsca pracy, nowe zatrudnienia. nowe pomysły Nowy Przemyśl .