Kilka tygodni temu informowaliśmy o rozpoczęciu prac nad poprawą nawierzchni kilku ulic w nadsańskim mieście, by wspomnieć chociażby o: Mierosławskiego, Rodziewiczówny, Kruhel Wielki, Kruhelskiej, Mickiewicza.
– Ulice Mierosławskiego i Rodziewiczówny są już oddane kierowcom i pieszym. Zakończyliśmy także prace na ulicy Orzeszkowej – wyliczył dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacek Cielecki.
Znacznie większe wyzwanie stoi przed ekipami remontowo-budowlanymi na ulicach: Mickiewicza, Kruhel Wielki czy Kruhelska. Tam prace trwać będą znacznie dłużej.
– Na Mickiewicza obecnie trwają te związane z wymianą krawężników, przygotowaniem konstrukcji pod[paywall] chodnik i ścieżkę rowerową. Równocześnie prace związane z wymianą przykanalików wodociągowych prowadzą pracownicy PWiK-u. Roboty trwają też na ulicy Poniatowskiego, zgodnie z umową mają być w tym roku zakończone – powiedział J. Cielecki.
Prace związane z zupełną wymianą nawierzchni na sporej części ulicy Bielskiego zostały już zakończone, ale to nie jest jeszcze finał całego przedsięwzięcia. Do tego pozostało jeszcze co najmniej kilkanaście tygodni.
19 października br. pojawiła się informacja o zmianie istniejącej organizacji ruchu drogowego przy ul. Wysockiego. To znak, że właśnie rusza III etap modernizacji tej jednej z najdłuższych ulic w mieście.
– Tam zakres prac dotyczy nie tylko tej ulicy, ale także ulic przyległych, jak choćby Łokietka. Na razie trwają roboty przy kanalizacji deszczowej – wyjaśnił J. Cielecki.
Wykonawcą ostatniego etapu przebudowy ul. Wysockiego jest firma Strabag. Wartość całkowita inwestycji wraz z nadzorem inwestorskim wynosi 7 mln 348 tys. 557 zł. Miasto na jej realizację zdobyło 2 mln 591 tys. 262 zł dofinansowania.
W ramach III etapu projektu rozbudowany zostanie 536-metrowy odcinek tej ulicy. Jezdnia zostanie poszerzona do 7 m, wybudowane zostaną chodniki z kostki brukowej betonowej (po lewej stronie, jadąc w kierunku DPS-u, o szerokości 2 m – na całej długości odcinka wzdłuż jezdni i po prawej stronie, o szerokości 1,5 m, na całej długości odcinka za ścieżką rowerową), przebudowane lub wybudowane będą zjazdy drogowe i istniejące skrzyżowania.
Zakończenie prac zaplanowano na jesieni przyszłego roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze