Reklama

Na Wisłoku w Gniewczynie Łańcuckiej będzie nowy most. Umowa już podpisana

W Starostwie Powiatowym w Przeworsku, w poniedziałek, 26 września, została podpisana umowa na realizację zadania „Budowa mostu na rzece Wisłok w miejscowości Gniewczyna Łańcucka wraz z drogami dojazdowymi”.

Kontrakt podpisał w imieniu Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku Robert Mądry, a w imieniu wykonawcy Kamil Kozyra, który reprezentował firmę Sarinż sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wielomilionowa inwestycja zostanie pokryta z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (8 mln), środków powiatu przeworskiego (1 mln 123 tys. 845 zł. 28 gr.) oraz funduszy gminy Tryńcza (1 mln 123 tys. 824 zł.).

Jeśli chodzi o dojazdy, przebudowana i rozbudowana ma zostać[paywall] droga powiatowa nr P1259R Gniewczyna Łańcucka – Grodzisko na odcinku od  0+677.45 km do 0+930.25 km i być powiązana z  przebudową i rozbudową dróg gminnych i dróg dojazdowych do pól, systemu odwodnienia, budową infrastruktury technicznej związanej z drogami i mostem oraz umocnieniem brzegów rzeki Wisłok w rejonie mostu w miejscowości Gniewczyna Łańcucka. Sam most ma mieć 89,4 m długości i być szeroki na 10,3 m. Ma to być obiekt o konstrukcji żelbetowej rusztowej belkowo-płytowej..

Reklama


fot.Starostwo Powiatowe Przeworsk
Przy podpisaniu umowy nie zabrakło m.in.: Anny Szmidt – wiceminister rodziny i polityki społecznej, Bogusława Urbana – starosty przeworskiego, Jacka Kierepki – wicestarosty, Łukasza Laski – członka zarządu, Ryszarda Jędrucha – wójta gminy Tryńcza, Tomasza Penkala – kierownika referatu inwestycji urzędu gminy, radnych i sołtysów Gniewczyny Łańcuckiej i Gniewczyny Trynieckiej.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama