Święto Objawienia Pańskiego, znane również jako święto Trzech Króli, obchodzone jest na pamiątkę przybycia do betlejemskiej stajenki Mędrców ze Wschodu, którzy oddali pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Uroczystość ta nieodłącznie kojarzy się z barwnymi orszakami, wspólnym kolędowaniem i radosnym świętowaniem, a jednocześnie stanowi ważny element tradycji religijnej oraz bogatego dziedzictwa ludowego.
W nadsańskim grodzie, uroczystości tradycyjnie rozpoczęła msza św. w przemyskiej Archikatedrze o g. 11.30, której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. Tuż po niej barwny orszak wyruszył z Bazyliki pod szopkę w Rynku, gdzie mędrcy pokłonili się Dzieciątku i rozpoczęli wspólne kolędowanie. Jak co roku, wtórującym ich Przemyślan nie brakowało.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze