Reklama

Nadzieje na uruchomienie produkcji wagonów w Gniewczynie nabierają kształtów

04/05/2019 17:00

PKP Cargo oraz Agencja Rozwoju Przemysłu podpisały list intencyjny w sprawie rozpoczęcia produkcji wagonów na Podkarpaciu. Potwierdzają się tym samym niedawne doniesienia o możliwości reaktywacji fabryki wagonów w Gniewczynie. Lokalizacja nowego zakładu produkcyjnego nie jest jeszcze przesądzona.

Jak podaje PKP Cargo w oświadczeniu prasowym do podpisania listu intencyjnego w sprawie lokacji zakładu produkcji wagonów na terenie Podkarpacia doszło 24 kwietnia w Rzeszowie. – Na rynku widać duży popyt na wagony towarowe i realizacja tego przedsięwzięcia byłaby z ogromną korzyścią dla PKP Cargo – mówi Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo S.A. – Na pewno nasza spółka mogłaby być odbiorcą produkcji tego zakładu, gdyż mamy duże potrzeby zarówno w zakresie wymiany starego taboru na nowy, jak i powiększania naszych zasobów – dodaje[paywall]. Wtórował mu Andrzej Kensbok, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. – Obecnie aż 70 procent wszystkich wagonów towarowych ma ponad 30 lat. Dlatego dzisiaj, podpisując porozumienie z PKP Cargo, połączyliśmy siły i kompetencje – zauważa Kensbok. – Nasi partnerzy mają potrzeby inwestycyjne i wiedzę branżową, my z kolei wesprzemy planowany projekt finansowo – uzupełnia.


fot.PKP Cargo
Podpisanie listu intencyjnego to krok w kierunku stworzenia zakładu produkującego wagony na Podkarpaciu.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zenekblues - niezalogowany 2019-05-04 17:42:46

    Czyżby Krzysiu - były konik spod Pewexu w Przeworsku załatwił tą sprawę pozytywnie ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-05-04 18:04:23

    Przed wyborami PiS już buduje fabryczkę w Gniewczynie.Zapewne za parę dni dowiemy się,że fabryczka w Jarosławiu też powstanie.A w Przemyślu PiS wybuduje nie jedną ale 10 fabryczek .Co prawda zaczął niefortunnie czyli od fabryczki smoły na potrzeby piekła w naszej strefie.Ale pozostałe 9 to bedzie produkt niebiański.Budowy oczywiście zaraz po wygranych wyborach.Mój sąsiad  w to nie wierzy.Sprzedał dom i na stałe wyjeżdża do Belgi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-05-04 20:42:21

    Od czterech lat PISoBOLSZEWIA szczuje suwerena tą obietnicą.Towarzyszom z KC PIS jakoś nie starcza inwencji na jedną noc jak w przypadku przejęć koryta i niszczenia instytucji demokratycznego państwa.Pozdrowienia z stadniny Michałów he he.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama