Wręczono pierwszą w historii nagrodę wójta gminy Dubiecko za bardzo dobre wyniki i szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu, działalności artystycznej.
Jej laureatką została Amelia Bukowińska – uczennica miejscowego Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II. Amelia od 7 lat trenuje w sekcji badmintona w Uczniowskim Międzyszkolnym Klubie Sportowym pod okiem trenera Roberta Pantoły. Jest członkiem kadry[paywall] województwa podkarpackiego w badmintonie, a ostatnio została powołana do kadry Polski przez Polski Związek Badmintona.
W 2017 roku brała udział w 14 ważnych ogólnopolskich turniejach, które dały jej punkty rankingowe w klasyfikacji ogólnopolskiej. Największe sukcesy badmintonowe Amelii osiągnięte w 2017 roku to: III miejsce w grze deblowej na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w Lubinie, II miejsce w grze pojedynczej w Mistrzostwach Podkarpacia w Jedliczu, II miejsce w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie w Straszęcinie, III miejsce w grze pojedynczej i deblu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Szczucinie, II miejsce w grze pojedynczej i II miejsce w grze deblowej na Ogólnopolskim Turnieju Juniorów Młodszych w Żyrakowie.
Nagrodę otrzymał również trener Amelii Robert Pantoła. Doceniono jego wielkie zaangażowanie w pracę z dziećmi, kształtowanie szlachetnych postaw wśród młodych sportowców oraz propagowanie wśród nich zdrowego stylu życia i opartego na zasadach fair play współzawodnictwa sportowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze