Reklama

Nagroda od wójta dla Amelii Bukowińskiej

18/03/2018 14:00

Wręczono pierwszą w historii nagrodę wójta gminy Dubiecko za bardzo dobre wyniki i szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu, działalności artystycznej.

Jej laureatką została Amelia Bukowińska – uczennica miejscowego Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II. Amelia od 7 lat trenuje w sekcji badmintona w Uczniowskim Międzyszkolnym Klubie Sportowym pod okiem trenera Roberta Pantoły. Jest członkiem kadry[paywall] województwa podkarpackiego w badmintonie, a ostatnio została powołana do kadry Polski przez Polski Związek Badmintona.

W 2017 roku brała udział w 14 ważnych ogólnopolskich turniejach, które dały jej punkty rankingowe w klasyfikacji ogólnopolskiej. Największe sukcesy badmintonowe Amelii osiągnięte w 2017 roku to: III miejsce w grze deblowej na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w Lubinie, II miejsce w grze pojedynczej w Mistrzostwach Podkarpacia w Jedliczu, II miejsce w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie w Straszęcinie, III miejsce w grze pojedynczej i deblu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Szczucinie, II miejsce w grze pojedynczej i II miejsce w grze deblowej  na Ogólnopolskim Turnieju Juniorów Młodszych w Żyrakowie.

Nagrodę otrzymał również trener Amelii Robert Pantoła. Doceniono jego wielkie zaangażowanie w pracę z dziećmi, kształtowanie szlachetnych postaw wśród młodych sportowców oraz propagowanie wśród nich zdrowego stylu życia i opartego na zasadach fair play współzawodnictwa sportowego.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości