Reklama

Nagrody dla nauczycieli

16/10/2019 09:42

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezydent Wojciech Bakun wręczył szczególnie wyróżniającym się nauczycielom nagrody. Kameralna uroczystość odbyła się w przemyskim magistracie.

– Wykonujecie państwo na co dzień niezwykle wymagającą pracę z młodzieżą. To nie jest łatwy zawód. Często wymaga on ogromnego poświęcenia, wielu wyrzeczeń, a także ponadprzeciętnego zaangażowania. Nie tylko w czasie lekcji, ale również podczas zajęć pozaszkolnych czy wycieczek[paywall]. Wszyscy doskonale o tym wiemy, że poświęcacie państwo mnóstwo czasu, by móc wypełnić swoje obowiązki rzetelnie. Tak, by były one źródłem satysfakcji – powiedział Wojciech Bakun.

Przyznał, że młodzież często niepochlebnie wyraża się o nauczycielach, jednak „ten młodzieńczy okres buntu, w którym ciężko nam wyrazić wdzięczność dla pedagogów, w końcu mija”.

Reklama

Prezydent wręczył szczególnie wyróżniającym się nauczycielom nagrody. Otrzymali je: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 Artur Mykita, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących Tadeusz Baran, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 Marek Pilszyk, nauczycielki wychowania przedszkolnego: z Przedszkola nr 3 – Joanna Wiśniowska, z Przedszkola nr 16 – Elżbieta Osiadły, Przedszkola nr 20 – Alina Synowicka, nauczyciele Szkół Podstawowych: SP 4 – Renata Fedewicz, SP 11 – Henryk Dryniak, SP nr 14 – Przemysław Korobczak, SP nr 16 – Anna Hano, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 – Oksana Kachnycz. Nauczyciele szkół ponadpodstawowych: I Liceum Ogólnokształcące – Anna Golatowska-Polańska, Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących – Beata Jaszczyszyn, Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych – Arkadiusz Stefaniak, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  nr 2 – ks. Mariusz Michalski oraz psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przemyślu – Joanna Markin.

Uroczystość uświetnił występ wokalistek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Zespół „Kwartet”
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    nauczyciel - niezalogowany 2019-10-17 20:28:05

    Kameralnie? Nie ośmieszajcie cię. Dyrektorzy szkół i przedszkoli zbojkotowali uroczystość i nie pojawili się na rozdaniu. Kolejna porażka prezydenta i kolejna grupa niezadowolona ze sposobu sprawowania władzy.  Żałosne, że mimo ustawowego obowiązku dyrektorzy szkół w Przemyślu nie przyznali nagród nauczycielom. Nie przyznali, bo mieli zakaz z urzędu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Fizyk - niezalogowany 2019-10-17 20:49:12

    Batdzo dobre spostrzeżenie takie jaja to tylko w przemyślu co toznaczy zakaz nie ma czegoś takiego to obowiązek włac miasta. Proponuję takie władze zapakować na taczki i wywieść poza granice miasta tak postępują tylko prostacy. Jaka wcześniejsza władza była każdy wie ale tego typu sprawy były standartem. Czy prezydent czy burmistrz jakiegokolwiek miasta zrobił coś podobnego nie!!!!!  Panie Prezydencie z takimi doradcami daleko pan nie zajedzie. Proszę nie wystawiać naszego miasta na pośmiewisko

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nauczycielka - niezalogowany 2019-10-20 06:51:03

    Ciekawe dla czego żaden radny czy nikt z magistratu nie odpowiada co wstyd, teraz trudno przyznać się do błędu ? I dla czego przed wyborami nagrody dla nauczycieli były a po wyborach już nie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama