Reklama

Nagrody im. profesora Brzezińskiego wręczone

Około 800 uczniów Niepublicznego Gimnazjum „Morawa” i II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu rozpoczęło dzisiaj, 1 września br., edukację w roku szkolnym 2015 – 2016. Podczas uroczystej inauguracji wręczone zostały tradycyjne nagrody, których fundatorem jest Zbigniew Brzeziński.

Od 25 lat właśnie 1 września każdego roku wręczane są nagrody, których fundatorem jest prof. Zbigniew Brzeziński. Od zawsze w dwóch kategoriach: za wyniki w nauce oraz za całokształt pracy w szkole i poza nią. Zawsze otrzymują ją dwie osoby w każdej kategorii. Profesor Zbigniew Brzeziński, politolog, doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych Jimmy’ego Cartera, ufundował te nagrody (w wysokości 500 i 250 dolarów) w roku szkolnym 1990 – 1991.

Za osiągnięcia w dziedzinie nauki w roku szkolnym 2014 – 2015 nagrody otrzymali dwaj chemicy, podopieczni nauczyciela tego przedmiotu w przemyskim II LO Mariana Sztaby – Michał Kopyt i Piotr Pawłucki. Ten pierwszy został w ubiegłym roku szkolnym bezapelacyjnie najlepszym polskim chemikiem, wygrywając Olimpiadę „O Diamentowy Indeks AGH” oraz 51. Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Za całokształt  pracy w szkole i poza szkołą natomiast nagrody otrzymali: Karolina Sawicka i Michał Sekuła. Wszyscy są oczywiście absolwentami szkoły w minionym roku szkolnym. Warto także wspomnieć o nagrodzie dyrektora II LO A. Picha dla Mateusza Grodeckiego, znakomicie zapowiadającego się aktora, obecnego pierwszoroczniaka słynnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości