Około 800 uczniów Niepublicznego Gimnazjum „Morawa” i II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu rozpoczęło dzisiaj, 1 września br., edukację w roku szkolnym 2015 – 2016. Podczas uroczystej inauguracji wręczone zostały tradycyjne nagrody, których fundatorem jest Zbigniew Brzeziński.
Od 25 lat właśnie 1 września każdego roku wręczane są nagrody, których fundatorem jest prof. Zbigniew Brzeziński. Od zawsze w dwóch kategoriach: za wyniki w nauce oraz za całokształt pracy w szkole i poza nią. Zawsze otrzymują ją dwie osoby w każdej kategorii. Profesor Zbigniew Brzeziński, politolog, doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych Jimmy’ego Cartera, ufundował te nagrody (w wysokości 500 i 250 dolarów) w roku szkolnym 1990 – 1991.Za osiągnięcia w dziedzinie nauki w roku szkolnym 2014 – 2015 nagrody otrzymali dwaj chemicy, podopieczni nauczyciela tego przedmiotu w przemyskim II LO Mariana Sztaby – Michał Kopyt i Piotr Pawłucki. Ten pierwszy został w ubiegłym roku szkolnym bezapelacyjnie najlepszym polskim chemikiem, wygrywając Olimpiadę „O Diamentowy Indeks AGH” oraz 51. Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Za całokształt pracy w szkole i poza szkołą natomiast nagrody otrzymali: Karolina Sawicka i Michał Sekuła. Wszyscy są oczywiście absolwentami szkoły w minionym roku szkolnym. Warto także wspomnieć o nagrodzie dyrektora II LO A. Picha dla Mateusza Grodeckiego, znakomicie zapowiadającego się aktora, obecnego pierwszoroczniaka słynnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze