Dawid Kasieczka, uczeń klasy czwartej Technikum Elektronicznego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, zwyciężył w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Politechnikę Wrocławską.
Wzięło w nim udział 59 najlepszych w Polsce uczniów, specjalizujących się w elektronice, elektrotechnice, mechatronice i telekomunikacji. Aż trzech było z jarosławskiego „mechanika”.Razem z Dawidem startował trzecioklasista Łukasz Łysik i Kamil Nykiel, uczeń drugiej klasy technikum. Obaj zajęli wysokie miejsca, ale Dawid okazał się najlepszy, zdobywając pierwsze miejsce. Uczestnicy finału rywalizowali wcześniej na szczeblu szkolnym. Tylko najlepsi mieli okazję pojechać do Wrocławia i tam zmierzyć się z kolegami z całego kraju. Sukces Dawida to kolejne wysokie miejsce uczniów ZSTiO w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. To również kolejne trofeum dla samego ucznia. Opiekunami całej trójki byli: Mariusz Skupień oraz Janusz Puszkarz, nauczyciele zawodu w „mechaniku”. – Tak wysokie wyniki świadczą o poziomie kształcenia w naszej szkole. Pokazują również, jak ważne są uzdolnienia i predyspozycje uczniów, którzy traktują naukę jak przyjemność, a nie obowiązek – mówią opiekunowie.
Ścisły finał Ogólnopolskiego Konkursu „Elektron” odbył się pod koniec lutego na Wydziale Elektroniki, Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze