12 kwietnia br. w koszarach w Jarosławiu stawiło się 117 ochotników z trzech powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego oraz z miasta Przemyśla, którzy już niebawem rozpoczną terytorialną służbę wojskową w 20 Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. To najliczniejszy w krótkiej historii przemyskiej formacji nabór rekrutów.
Wśród nich są zarówno osoby, które dopiero zaczynają przygodę z wojskiem, jak również rezerwiści. Początek drogi do bycia żołnierzem w trakcie szkolenia podstawowego i wyrównawczego to wstępne dopełnienie niezbędnych formalności, m.in. wypełnienie dokumentów, pobranie mundurów, odbycie szkolenia z BHP i test sprawności fizycznej.
– W sobotę nowo wcieleni otrzymali karabinki MSBS Grot, z którymi nie będą się rozstawać aż do ostatniego dnia szkolenia. Przez następne dni będą ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z 202 Batalionu Obrony Pogranicza z Jarosławia. Poznają podstawy strzelectwa, taktyki, łączności, topografii, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie podstawowe zakończy sprawdzian nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, tak zwana pętla taktyczna
Reklama
– powiedział rzecznik prasowy 20 Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 50% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze