Reklama

Najliczniejszy nabór. 117 nowych „terytorialsów” [ZDJĘCIA]

12 kwietnia br. w koszarach w Jarosławiu stawiło się 117 ochotników z trzech powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego oraz z miasta Przemyśla, którzy już niebawem rozpoczną terytorialną służbę wojskową w 20 Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. To najliczniejszy w krótkiej historii przemyskiej formacji nabór rekrutów.

Wśród nich są zarówno osoby, które dopiero zaczynają przygodę z wojskiem, jak również rezerwiści. Początek drogi do bycia żołnierzem w trakcie szkolenia podstawowego i wyrównawczego to wstępne dopełnienie niezbędnych formalności, m.in. wypełnienie dokumentów, pobranie mundurów, odbycie szkolenia z BHP i test sprawności fizycznej.

– W sobotę nowo wcieleni otrzymali karabinki MSBS Grot, z którymi nie będą się rozstawać aż do ostatniego dnia szkolenia. Przez następne dni będą ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z 202 Batalionu Obrony Pogranicza z Jarosławia. Poznają podstawy strzelectwa, taktyki, łączności, topografii, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie podstawowe zakończy sprawdzian nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, tak zwana pętla taktyczna

Reklama

– powiedział rzecznik prasowy 20 Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 50% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/05/2024 11:22
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama