Reklama

Najpierw szkolenie i staż, potem praca. Jesteś bezrobotny, sprawdź!

Jeszcze do 7 grudnia br. można zgłaszać chęć udziału w projekcie „Staż + Szkolenie = Zatrudnienie”, realizowanym przez Przemyską Agencję Rozwoju Regionalnego. Oferta skierowana jest do bezrobotnych powyżej 29 roku życia.

Warunek uczestnictwa w projekcie to także okres pozostawania bez pracy. Zakwalifikowane zostaną osoby, które nie mają zatrudnienia od co najmniej 12 miesięcy. Rekrutacja ruszyła w środę, 23 listopada, a dzień później odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dla potencjalnych kandydatów. Wciąż jeszcze można zgłaszać chęć udziału w przedsięwzięciu. W jego dwóch edycjach przewidziano miejsce dla 72 osób, w tym 44 kobiet i 26 mężczyzn. Zarówno w jednej, jak i w drugiej edycji na staż i szkolenie, a następnie zatrudnienie może liczyć 36 osób. 

Co w ofercie?

Reklama

Ci, którzy pozytywnie przejdą wstępną rekrutację, otrzymają wsparcie w postaci: poradnictwa zawodowego i diagnozy indywidualnych potrzeb, zakończone tzw. indywidualnym planem działania. Na ich podstawie uczestnicy przejdą szkolenie zawodowe, obejmujące 150 godzin. Następnie mogą liczyć na płatne staże (8 miesięcy) w instytucjach współpracujących przy realizacji projektu. Po zakończonym stażu pracodawca będzie zobowiązany do zatrudnienia stażysty na 3 miesiące.

Cały projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości