Jeszcze do 7 grudnia br. można zgłaszać chęć udziału w projekcie „Staż + Szkolenie = Zatrudnienie”, realizowanym przez Przemyską Agencję Rozwoju Regionalnego. Oferta skierowana jest do bezrobotnych powyżej 29 roku życia.
Warunek uczestnictwa w projekcie to także okres pozostawania bez pracy. Zakwalifikowane zostaną osoby, które nie mają zatrudnienia od co najmniej 12 miesięcy. Rekrutacja ruszyła w środę, 23 listopada, a dzień później odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dla potencjalnych kandydatów. Wciąż jeszcze można zgłaszać chęć udziału w przedsięwzięciu. W jego dwóch edycjach przewidziano miejsce dla 72 osób, w tym 44 kobiet i 26 mężczyzn. Zarówno w jednej, jak i w drugiej edycji na staż i szkolenie, a następnie zatrudnienie może liczyć 36 osób.
Co w ofercie?
Ci, którzy pozytywnie przejdą wstępną rekrutację, otrzymają wsparcie w postaci: poradnictwa zawodowego i diagnozy indywidualnych potrzeb, zakończone tzw. indywidualnym planem działania. Na ich podstawie uczestnicy przejdą szkolenie zawodowe, obejmujące 150 godzin. Następnie mogą liczyć na płatne staże (8 miesięcy) w instytucjach współpracujących przy realizacji projektu. Po zakończonym stażu pracodawca będzie zobowiązany do zatrudnienia stażysty na 3 miesiące.
Cały projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze