Reklama

Najstarsza mieszkanka gminy świętowała 104. urodziny


Zdrowia, szczęścia, spokoju i miłości życzono najstarszej mieszkance gminy Przeworsk – pani Helenie Krupie – z okazji jej 104. urodzin. Jubilatka, pomimo sędziwego wieku, wciąż cieszy się witalnością i pogodą ducha.


Takie jubileusze jak ten to okazja do wizyty przedstawicieli władz gminy i osobistego z złożenia życzeń. Panią Helenę, której życie to prawdziwa inspiracja i bezcenna część lokalnej historii, odwiedzili 11 kwietnia w jej ponad 100-letnim domu: wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec, radny rady gminy i sołtys Grzęski Zbigniew Kiszka i radny gminny Grzegorz Pieniążek. Przybyli też druhowie z miejscowej OSP i przedstawicielki tutejszego koła gospodyń oraz proboszcz parafii w Grzęsce ks. Kazimierz Jurczak. Była okazja do wymienienia uprzejmości i wspomnień, które seniorka z dumą przekazuje kolejnym pokoleniom.

Pani Helena urodziła się 11 kwietnia 1922 roku w Grzęsce. Ukończyła jedynie 6 klas szkoły podstawowej. W młodości wyszła za mąż, wychowała dwóch synów, a dziś cieszy się 12 wnukami 6 prawnukami. Jej wielką pasją jest krawiectwo, którym zajmowała się przez lata, a zamiłowanie do szycia zapoczątkowała podarowana pani Helenie przez mamę maszyna do szycia. Dla obdarowanej było to bardzo cenny prezent, który wykorzystywała do tworzenia i dbania o swoich bliskich.

Reklama

Pomimo sędziwego wieku pani Helena wciąż cieszy się zdrowiem i pogodą ducha. Już rok temu, na poprzednich urodzinach podkreślała, że nigdy nie potrzebowała wielu lekarstw. Jubilatce życzymy, by nie opuszczało ją dobre samopoczucie i by za rok znów mogła się spotkać w tak licznym gronie na okrągłych, 105. urodzinach.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama