Najpóźniej w połowie kwietnia br. pod obrady radnych trafią projekty uchwały w sprawie nazw ulic, rond i wiaduktu znajdujących się w ciągu drugiej części wschodniej obwodnicy Przemyśla.
W ubiegłym tygodniu podsumowano głosowanie internautów w sprawie wyboru patronów ulic we wspomnianym rejonie miasta. Wybierano spośród 100 przedstawionych wcześniej przez mieszkańców. Z jednego komputera można było głosować tylko raz. Głosów powtórzonych nie brano pod uwagę. Tych ważnych oddano 10374. Pierwsza „dziesiątka” przedstawia się następująco: Żołnierzy Wyklętych (814 głosów), Obrońców Twierdzy Przemyśl (503), Dywizjonu 303 (425), Ofiar QUN-UPA (386), Wojciech Inglota (345), Cichociemnych (333), Orląt Lwowskich (276), Obrońców Miasta Przemyśl – wrzesień 1939 (274), Romana Dmowskiego (271), Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (257).
– Różnorodność zgłoszonych propozycji powodowała, że chyba każdy mógł znaleźć nazwę, z którą się utożsamia – uważa Robert Choma, prezydent Przemyśla. – W najbliższym czasie wyniki głosowania zostaną przedstawione Komisji ds. Nazewnictwa Ulic i Placów, która przedstawi mi swoją opinię. Projekty uchwał z propozycjami nazw dwóch ulic, dwóch rond i wiaduktu powinny trafić do przemyskich radnych w połowie kwietnia – dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Genialne" pomysły: ul. W. Inglota, obrońców Twierdzy Przemyśl. To może jeszcze L. Wałęsy!! :-((
Pocieszeniem jest, jak na Przemyśl - niewielka grupa zwolenników samego Łupaszki.
Szacun Przemyślanie za wybór.
"Genialne" pomysły: ul. W. Inglota, obrońców Twierdzy Przemyśl. To może jeszcze L. Wałęsy!! :-((
Pocieszeniem jest, jak na Przemyśl - niewielka grupa zwolenników samego Łupaszki.