Reklama

Największe ogniska koronawirusa są w Jarosławiu i Przemyślu

22/10/2020 14:30

Dzisiejsze raporty statystyczne przyniosły na Podkarpaciu 777 nowych zakażań. Rzeszowski Sanepid uzupełnił te dane o informacje dotyczące najbardziej znaczących ognisk. W naszym regionie są to Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu oraz NZOZ Diaverum w Przemyślu.

Jak wyjaśnia Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie większość odnotowanych przypadków COVID-19 w naszym regionie są to pojedyncze przypadki z transmisji poziomej ( zakażenia rodzinne i inne kontakty). W sumie w komunikacie WSSE wymienia się 5 największych ognisk – wszystkie zlokalizowane są w powiatach jarosławskim i przemyskim. Największym ogniskiem pozostaje jarosławski COM, gdzie potwierdzono łącznie 111 wyniki dodatnie w tym u 49 pacjentów i aż 59 osób personelu medycznego, a także 3 osoby z kontaktu. Nowym ogniskiem jest Dom Pomocy Społecznej w Sośnicy. Tu koronawirusem zarażonych jest 40 podopiecznych i jeden pracownik. Ognisko potwierdzono w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarosławiu. W wyniku przeprowadzanych badań potwierdzono tu 9 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 wśród pracowników.

W Przemyślu od kilku dni najwięcej przypadków SARS CoV-2 odnotowano w NZOZ Diaverum. Chorych jest 48 pacjentów oraz 30 osób z personelu medycznego i 7osób z kontaktu. Koronawirus wciąż jest obecny w Szpitalu w Żurawicy. Łącznie w ognisku potwierdzono 19 pozytywnych przypadków. Poważna sytuacja epidemiczna wystąpiła w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Przemyślu przy ul. Jasińskiego. Odnotowano tu 40 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, jest to 37 osób z personelu medycznego oraz 3 pacjentów.

Reklama

Komunikat rzeszowskiego Sanepidu obejmuje też sytuację w szkołach. Na całym Podkarpaciu jest 142 placówki edukacyjne, w których zawieszone są zajęcia stacjonarne. W naszym regionie takie kroki podjęto wobec 33 placówek. Najwięcej szkół, w których zastosowano nauczanie zdalne lub hybrydowe, jest w powiecie jarosławskim. W tym systemie działa tu 18 placówek. W powiecie przemyskim z ograniczenia działa 8 placówek, w powiecie przeworskim 7 i tylko jedna w powiecie lubaczowskim.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jj - niezalogowany 2020-10-22 18:08:04

    Najwyższa pora odsunąć od koryta niekompetentna pisowską "władzę".Rząd nie panuje nad niczym kompromitując się coraz bardziej.1. Minister zdrowia mówi w radiu, że maseczki nic nie dają, ale kiedy tylko jego znajomi zaczynają nimi handlować od razu są niezbędne.2. Ten sam minister, który mówi, żeby nie jeździć za granicę, bo to niebezpieczne sam jedzie za granicę na wakacje.3. Ten sam minister, który drugi raz jest chory!4. Premier, który przed wyborami mówi, że wirus jest tak groźny, że nie da się zrobić wyborów, tuż po pierwszej turze szybko dymisjonuje wirusa i zachęca starszych do tłumnego pójścia na wybory, bo już wirus przestał być groźny!5. Ludziom zamknięto cmentarze a jeden karakan ze swoją świtą paraduje po cmentarzu przed kamerami6, Ten sam karakan, który paraduje bez maski na miesięcznicy, kiedy ludzie dostają mandaty za ich brak.7. Ludzie czekają kilka dni na wynik testu a poseł pisu wystarczy, że zakaszle i ma wynik za dwie godziny. 8, Nie zapominajmy o tych co umierają przed szpitalami, bo rząd jest bardzo dobrze przygotowany9. Ludzie maja zakaz wstępu do własnych dzieci w szpitalu a poseł pisu z covidem wchodzi sobie do babci w szpitalu podczas obowiązywania zakazu odwiedzin jakby nigdy nic...10. Kiedy było 40 chorych zamknęli ludzi w domach iładowali mandaty, kiedy jest 6500 chorych można wszystko: chodzić na wesela, na stadiony, do teatrów, kin itd itp11. Ustawa na przygotowanie której było pół roku przygotowuje się na kolanie ostatniego dnia i wysyła do sejmu kilka godzin przed głosowaniem. Ktoś tu jest niepoważny.12. Godziny dla seniorów obowiązują w sklepikach szkolnych! Parodia.NARODZIE OBUDŹ SIĘ W KOŃCU. STOP NIEKOMPETENCJI PISU!A w międzyczasie  jeden wiceminister przepier... 70 milionów naszych pieniędzy i nic mu się nie dzieje... A drugi robi wałek na respiratorach na 160 milionów(!!!) i też mu włos z głowy nie spadł.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kk - niezalogowany 2020-10-22 19:21:52

    „Ludzie! Tak trudno zrozumieć nowe ograniczenia? To proste i logiczne”„Np. strefa żółta. Nie wolno ćwiczyć na siłowni, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Dlatego zamiast ćwiczeń warto iść coś zjeść. Bo jeść w każdej knajpie można, na spokojnie i bez maseczki. No chyba, że ktoś chciałby zjeść na ulicy, to mu nie wolno, bo jedzenie na ulicy jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. W knajpie wolno, na ulicy nie. Proste i logiczne. Ale pamiętajmy, że i w knajpie robi się niebezpiecznie, lecz tylko po godz. 21:00. Wtedy wyłącznie na wynos. Byle NIE na ulicy. Za to na ulicy w zgromadzeniu (bez jedzenia!) może uczestniczyć max 25 osób. No chyba, że pójdą do kościoła, to wtedy ile dusza zapragnie, bo jak kościół duży to może być nawet 50 lub 100, trzeba se policzyć. W kościele na mszy 1 osoba na 4 m2. No chyba, że to nie jest msza tylko mecz. To wtedy nawet na stadionie, na powietrzu – ZERO. Absolutne zero, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. No chyba, że to nie jest mecz na stadionie, tylko przedstawienie w teatrze. To wtedy można przyjść, ale na 25% miejsc. Co innego dzieciaki z podstawówki. One to wszystkie mogą przychodzić, siedzieć w klasach i ganiać się po korytarzach na przerwach. Ile chcą, każdego dnia. No chyba, że to nie jest podstawówka, tylko liceum lub studia. Uuu, to wtedy się nie zaleca, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Kilkadziesiąt dzieci w klasie w podstawówce – tak. Kilkudziesięciu licealistów klasie w liceum – nie. Kilkudziesięciu studentów w auli na uczelni – nie. Proste i logiczne. No i jak wesele to tylko 20 osób, na dodatek bez wywijania do Zenka na parkiecie, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Chyba, że wesele zrobicie sobie w Biedrze czy Lidlu, to wtedy można. Tam to można wszystko, włazi tyle ludu ile chce. Byle nie ćwiczyli w trakcie robienia zakupów. Więc bez przysiadów z arbuzami czy takich tam cwaniactw. Proste i logiczne. Czego nie rozumiesz?”

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ok - niezalogowany 2020-10-22 20:11:36

    To nie są pojedyncze przypadki, jest ich całą masa.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości