Dzisiejsze raporty statystyczne przyniosły na Podkarpaciu 777 nowych zakażań. Rzeszowski Sanepid uzupełnił te dane o informacje dotyczące najbardziej znaczących ognisk. W naszym regionie są to Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu oraz NZOZ Diaverum w Przemyślu.
Jak wyjaśnia Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie większość odnotowanych przypadków COVID-19 w naszym regionie są to pojedyncze przypadki z transmisji poziomej ( zakażenia rodzinne i inne kontakty). W sumie w komunikacie WSSE wymienia się 5 największych ognisk – wszystkie zlokalizowane są w powiatach jarosławskim i przemyskim. Największym ogniskiem pozostaje jarosławski COM, gdzie potwierdzono łącznie 111 wyniki dodatnie w tym u 49 pacjentów i aż 59 osób personelu medycznego, a także 3 osoby z kontaktu. Nowym ogniskiem jest Dom Pomocy Społecznej w Sośnicy. Tu koronawirusem zarażonych jest 40 podopiecznych i jeden pracownik. Ognisko potwierdzono w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarosławiu. W wyniku przeprowadzanych badań potwierdzono tu 9 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 wśród pracowników.
W Przemyślu od kilku dni najwięcej przypadków SARS CoV-2 odnotowano w NZOZ Diaverum. Chorych jest 48 pacjentów oraz 30 osób z personelu medycznego i 7osób z kontaktu. Koronawirus wciąż jest obecny w Szpitalu w Żurawicy. Łącznie w ognisku potwierdzono 19 pozytywnych przypadków. Poważna sytuacja epidemiczna wystąpiła w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Przemyślu przy ul. Jasińskiego. Odnotowano tu 40 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, jest to 37 osób z personelu medycznego oraz 3 pacjentów.
Komunikat rzeszowskiego Sanepidu obejmuje też sytuację w szkołach. Na całym Podkarpaciu jest 142 placówki edukacyjne, w których zawieszone są zajęcia stacjonarne. W naszym regionie takie kroki podjęto wobec 33 placówek. Najwięcej szkół, w których zastosowano nauczanie zdalne lub hybrydowe, jest w powiecie jarosławskim. W tym systemie działa tu 18 placówek. W powiecie przemyskim z ograniczenia działa 8 placówek, w powiecie przeworskim 7 i tylko jedna w powiecie lubaczowskim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Najwyższa pora odsunąć od koryta niekompetentna pisowską "władzę".Rząd nie panuje nad niczym kompromitując się coraz bardziej.1. Minister zdrowia mówi w radiu, że maseczki nic nie dają, ale kiedy tylko jego znajomi zaczynają nimi handlować od razu są niezbędne.2. Ten sam minister, który mówi, żeby nie jeździć za granicę, bo to niebezpieczne sam jedzie za granicę na wakacje.3. Ten sam minister, który drugi raz jest chory!4. Premier, który przed wyborami mówi, że wirus jest tak groźny, że nie da się zrobić wyborów, tuż po pierwszej turze szybko dymisjonuje wirusa i zachęca starszych do tłumnego pójścia na wybory, bo już wirus przestał być groźny!5. Ludziom zamknięto cmentarze a jeden karakan ze swoją świtą paraduje po cmentarzu przed kamerami6, Ten sam karakan, który paraduje bez maski na miesięcznicy, kiedy ludzie dostają mandaty za ich brak.7. Ludzie czekają kilka dni na wynik testu a poseł pisu wystarczy, że zakaszle i ma wynik za dwie godziny. 8, Nie zapominajmy o tych co umierają przed szpitalami, bo rząd jest bardzo dobrze przygotowany9. Ludzie maja zakaz wstępu do własnych dzieci w szpitalu a poseł pisu z covidem wchodzi sobie do babci w szpitalu podczas obowiązywania zakazu odwiedzin jakby nigdy nic...10. Kiedy było 40 chorych zamknęli ludzi w domach iładowali mandaty, kiedy jest 6500 chorych można wszystko: chodzić na wesela, na stadiony, do teatrów, kin itd itp11. Ustawa na przygotowanie której było pół roku przygotowuje się na kolanie ostatniego dnia i wysyła do sejmu kilka godzin przed głosowaniem. Ktoś tu jest niepoważny.12. Godziny dla seniorów obowiązują w sklepikach szkolnych! Parodia.NARODZIE OBUDŹ SIĘ W KOŃCU. STOP NIEKOMPETENCJI PISU!A w międzyczasie jeden wiceminister przepier... 70 milionów naszych pieniędzy i nic mu się nie dzieje... A drugi robi wałek na respiratorach na 160 milionów(!!!) i też mu włos z głowy nie spadł.
„Ludzie! Tak trudno zrozumieć nowe ograniczenia? To proste i logiczne”„Np. strefa żółta. Nie wolno ćwiczyć na siłowni, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Dlatego zamiast ćwiczeń warto iść coś zjeść. Bo jeść w każdej knajpie można, na spokojnie i bez maseczki. No chyba, że ktoś chciałby zjeść na ulicy, to mu nie wolno, bo jedzenie na ulicy jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. W knajpie wolno, na ulicy nie. Proste i logiczne. Ale pamiętajmy, że i w knajpie robi się niebezpiecznie, lecz tylko po godz. 21:00. Wtedy wyłącznie na wynos. Byle NIE na ulicy. Za to na ulicy w zgromadzeniu (bez jedzenia!) może uczestniczyć max 25 osób. No chyba, że pójdą do kościoła, to wtedy ile dusza zapragnie, bo jak kościół duży to może być nawet 50 lub 100, trzeba se policzyć. W kościele na mszy 1 osoba na 4 m2. No chyba, że to nie jest msza tylko mecz. To wtedy nawet na stadionie, na powietrzu – ZERO. Absolutne zero, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. No chyba, że to nie jest mecz na stadionie, tylko przedstawienie w teatrze. To wtedy można przyjść, ale na 25% miejsc. Co innego dzieciaki z podstawówki. One to wszystkie mogą przychodzić, siedzieć w klasach i ganiać się po korytarzach na przerwach. Ile chcą, każdego dnia. No chyba, że to nie jest podstawówka, tylko liceum lub studia. Uuu, to wtedy się nie zaleca, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Kilkadziesiąt dzieci w klasie w podstawówce – tak. Kilkudziesięciu licealistów klasie w liceum – nie. Kilkudziesięciu studentów w auli na uczelni – nie. Proste i logiczne. No i jak wesele to tylko 20 osób, na dodatek bez wywijania do Zenka na parkiecie, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Chyba, że wesele zrobicie sobie w Biedrze czy Lidlu, to wtedy można. Tam to można wszystko, włazi tyle ludu ile chce. Byle nie ćwiczyli w trakcie robienia zakupów. Więc bez przysiadów z arbuzami czy takich tam cwaniactw. Proste i logiczne. Czego nie rozumiesz?”
To nie są pojedyncze przypadki, jest ich całą masa.
Przecież wirusa nie ma pisze to do wszystkich debili którzy tak twierdzą...
No to chyba jasne, wirus przetacza a się przez populację jak walec, a nieudolny PiS wypłaszcza statystyki nie robiąc testów.
Świetnie się składa, że nie wierzysz w jego istnienie. Tacy jak ty są potrzebni, czekają szpitale i DPS-y. Rząd obiecał kasę za pomoc w zwalczaniu epidemii, możesz dorobić
Ogniskiem jest też przemyski urząd pracy i urząd miejski ale o tym cicho sza...
Takie informacje gdzie są ogniska największe ogniska covida na dzień dziejszy są dawno nieaktualne, sanepid jest nie wydolny nie ma informacji w zakładach pracy które mógłby wyłączyć osoby z kontaktu z osobami w kwaranntanie bo to jest jedna z przyczyn rozprzestrzenia nią się covida, nie ma przerwania roznosicielstwa wirusa, ludzie zabierają go do domu zakażają swoich bliskich i dalej on zakaża w pracy współmałżonka inne osoby puki tego mechanizmu nie zrozumiemy będzie bez zmian czyli dużo. Pozdrawiam - życzę zdrowia.
przeczytaj raz jeszcze to co napisał h - tylko juz baaaardzo pooooooo woooooooli abys mógł zrozumieć to jedno zdanie
Czy bezskutecznie próbowałeś uzyskać pożyczki z banków? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub założenie własnej firmy? Uzyskaj pożyczkę od jednej z wiodących firm pożyczkowych w Wielkiej Brytanii. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z poniższymi danymi:Strona internetowa: 24hourservce.comemail: info@24hourservce.comNumer Whatsapp: +447451283532
Dziwne że nie piszą o Urzędzie Miejskim w Przemyślu! O tym cicho szaaa.
https://www.offwhitetm.com/ Off White Clothing ,https://www.goldengoosesneakersltd.com/ Golden Goose Sneakers Outlet ,https://www.goldengoosevips.com/ Golden Goose ,https://www.golden-goose-sale.com/ Golden Goose Outlet ,https://www.goldengooseoutleter.com/ Golden Goose Outlet ,https://www.goldengoosesneakers2021.com/ Golden Goose Sale ,https://www.ggsneakerssale.com/ Golden Goose Sneakers Sale ,https://www.golden-goose-sneakers.com/ Golden Goose Sneakers ,https://www.offwhiteclothes.com/ Off White Hoodie , https://www.goldengooseltd.com/ Golden Goose ,
Najwyższa pora odsunąć od koryta niekompetentna pisowską "władzę".Rząd nie panuje nad niczym kompromitując się coraz bardziej.1. Minister zdrowia mówi w radiu, że maseczki nic nie dają, ale kiedy tylko jego znajomi zaczynają nimi handlować od razu są niezbędne.2. Ten sam minister, który mówi, żeby nie jeździć za granicę, bo to niebezpieczne sam jedzie za granicę na wakacje.3. Ten sam minister, który drugi raz jest chory!4. Premier, który przed wyborami mówi, że wirus jest tak groźny, że nie da się zrobić wyborów, tuż po pierwszej turze szybko dymisjonuje wirusa i zachęca starszych do tłumnego pójścia na wybory, bo już wirus przestał być groźny!5. Ludziom zamknięto cmentarze a jeden karakan ze swoją świtą paraduje po cmentarzu przed kamerami6, Ten sam karakan, który paraduje bez maski na miesięcznicy, kiedy ludzie dostają mandaty za ich brak.7. Ludzie czekają kilka dni na wynik testu a poseł pisu wystarczy, że zakaszle i ma wynik za dwie godziny. 8, Nie zapominajmy o tych co umierają przed szpitalami, bo rząd jest bardzo dobrze przygotowany9. Ludzie maja zakaz wstępu do własnych dzieci w szpitalu a poseł pisu z covidem wchodzi sobie do babci w szpitalu podczas obowiązywania zakazu odwiedzin jakby nigdy nic...10. Kiedy było 40 chorych zamknęli ludzi w domach iładowali mandaty, kiedy jest 6500 chorych można wszystko: chodzić na wesela, na stadiony, do teatrów, kin itd itp11. Ustawa na przygotowanie której było pół roku przygotowuje się na kolanie ostatniego dnia i wysyła do sejmu kilka godzin przed głosowaniem. Ktoś tu jest niepoważny.12. Godziny dla seniorów obowiązują w sklepikach szkolnych! Parodia.NARODZIE OBUDŹ SIĘ W KOŃCU. STOP NIEKOMPETENCJI PISU!A w międzyczasie jeden wiceminister przepier... 70 milionów naszych pieniędzy i nic mu się nie dzieje... A drugi robi wałek na respiratorach na 160 milionów(!!!) i też mu włos z głowy nie spadł.
„Ludzie! Tak trudno zrozumieć nowe ograniczenia? To proste i logiczne”„Np. strefa żółta. Nie wolno ćwiczyć na siłowni, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Dlatego zamiast ćwiczeń warto iść coś zjeść. Bo jeść w każdej knajpie można, na spokojnie i bez maseczki. No chyba, że ktoś chciałby zjeść na ulicy, to mu nie wolno, bo jedzenie na ulicy jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. W knajpie wolno, na ulicy nie. Proste i logiczne. Ale pamiętajmy, że i w knajpie robi się niebezpiecznie, lecz tylko po godz. 21:00. Wtedy wyłącznie na wynos. Byle NIE na ulicy. Za to na ulicy w zgromadzeniu (bez jedzenia!) może uczestniczyć max 25 osób. No chyba, że pójdą do kościoła, to wtedy ile dusza zapragnie, bo jak kościół duży to może być nawet 50 lub 100, trzeba se policzyć. W kościele na mszy 1 osoba na 4 m2. No chyba, że to nie jest msza tylko mecz. To wtedy nawet na stadionie, na powietrzu – ZERO. Absolutne zero, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. No chyba, że to nie jest mecz na stadionie, tylko przedstawienie w teatrze. To wtedy można przyjść, ale na 25% miejsc. Co innego dzieciaki z podstawówki. One to wszystkie mogą przychodzić, siedzieć w klasach i ganiać się po korytarzach na przerwach. Ile chcą, każdego dnia. No chyba, że to nie jest podstawówka, tylko liceum lub studia. Uuu, to wtedy się nie zaleca, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Kilkadziesiąt dzieci w klasie w podstawówce – tak. Kilkudziesięciu licealistów klasie w liceum – nie. Kilkudziesięciu studentów w auli na uczelni – nie. Proste i logiczne. No i jak wesele to tylko 20 osób, na dodatek bez wywijania do Zenka na parkiecie, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Chyba, że wesele zrobicie sobie w Biedrze czy Lidlu, to wtedy można. Tam to można wszystko, włazi tyle ludu ile chce. Byle nie ćwiczyli w trakcie robienia zakupów. Więc bez przysiadów z arbuzami czy takich tam cwaniactw. Proste i logiczne. Czego nie rozumiesz?”
To nie są pojedyncze przypadki, jest ich całą masa.