Do udziału w dwóch ciekawych przedsięwzięciach zaprasza mieszkańców miasta i powiatu przemyskiego Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego wespół z przemyskim oddziałem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Oba adresowane są do lubiących przelewać swe myśli na papier.
Pierwsza z propozycji to konkurs literacki dla osób w wieku 50+ pt. „O! miejsce słodkie! gdzie się urodziłem...” – list do wnuka.
Będzie to okazja do tego, by przypomnieć sobie już dziś nieco zapomniane zasady dotyczące komunikacji pisanej, prowadzonej w pięknym stylu. Zadaniem uczestników konkursu jest bowiem napisanie listu do wnuka (może być to osoba prawdziwa lub wymyślona), w którym autor odnosi się do doświadczeń i wspomnień, związanych z miejscowością, w której się urodził.
List może być napisanie odręcznie lub stworzony przy użyciu komputera. Czas przesyłania konkursowych listów upływa 25 września, a wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej przemyskiej biblioteki www.biblioteka.przemysl.pl lub uzyskać pod numerem tel. 16 678 35 82.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mego dziadzia zamordowali Polacy w obozie w Jaworznie w 1948 roku więc nie napiszę a On nie przeczyta! Tak to bylo w katolickiej Polsce!
Mego dziadzia zamordowali Polacy w obozie w Jaworznie w 1948 roku więc nie napiszę a On nie przeczyta! Tak to bylo w katolickiej Polsce!