Reklama

Napisz do wnuka, wspomnij dziadka

Do udziału w dwóch ciekawych przedsięwzięciach zaprasza mieszkańców miasta i powiatu przemyskiego Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego wespół z przemyskim oddziałem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Oba adresowane są do lubiących przelewać swe myśli na papier.

Pierwsza z propozycji to konkurs literacki dla osób w wieku  50+ pt. „O! miejsce słodkie! gdzie się urodziłem...” – list do wnuka.

Będzie to okazja do tego, by przypomnieć sobie już dziś nieco zapomniane zasady dotyczące komunikacji pisanej, prowadzonej w pięknym stylu. Zadaniem uczestników konkursu jest bowiem napisanie listu do wnuka (może być to osoba prawdziwa lub wymyślona), w którym autor odnosi się do doświadczeń i wspomnień, związanych z miejscowością, w której się urodził.

List może być napisanie odręcznie lub stworzony przy użyciu komputera. Czas przesyłania konkursowych listów upływa 25 września, a wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej przemyskiej biblioteki www.biblioteka.przemysl.pl lub uzyskać pod numerem tel. 16 678 35 82.

Osobna propozycja to konkurs literacki „Dziadkowie są jak album z dzieciństwa, pełen historii i wspomnień”, tym razem adresowany do młodych, czyli osób w wieku 13 – 30 lat. Uczestnicy w swojej pracy, która także może mieć formę listu albo też opowiadania czy eseju, powinni nawiązać do tematu konkursu.

Pisząc tekst trzeba pamiętać, że adresatami listu czy postaciami opowiadania bądź eseju mogą być zarówno prawdziwi dziadkowie albo też wymyśleni. Czas na przesyłanie prac upływa 28 września.

Szczegółowy regulamin wraz z niezbędnymi wskazówkami znaleźć można na stronie internetowej biblioteki, a dodatkowe informacje uzyskać pod adresem konkurs@biblioteka.przemysl.pl lub pod numerem tel. 16 678 35 82.
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stefan - niezalogowany 2021-08-24 17:30:18

    Mego dziadzia zamordowali Polacy w obozie w Jaworznie w 1948 roku więc nie napiszę a On nie przeczyta! Tak to bylo w katolickiej Polsce!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama