Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. A. Mickiewicza w Radymnie realizował w zakończonym niedawno roku szkolnym projekt unijny pod nazwą Lekcja na 12 gwiazdek. Jego zwieńczeniem było zaproszenie 24 nauczycieli z całego kraju do siedziby KE w Brukseli. W tym gronie znalazła się polonistka z Radymna.
Projekt Lekcja na 12 gwiazdek miał przybliżać uczniom radymniańskiej szkoły zagadnienia związane z[paywall] zadaniami, działalnością i ideami Unii Europejskiej oraz Komisji Europejskiej. W jego ramach uczniowie uczestniczyli w multimedialnej lekcji, a delegacja młodzieży spotkała się z Przewodniczącym KE Hansem Timmermansem w Krakowie.
Celem tego spotkania było przeprowadzenie dialogu obywatelskiego na temat przyszłości Unii Europejskiej. Samo przedsięwzięcie miało także drugi etap, w postaci warsztatów w siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli dla uczestniczących w nim pedagogów z całej Polski.
Wśród 24 wyróżnionych zaproszeniem znalazła się Anna Bielenda, nauczycielka języka polskiego w ZSOZiR. W trakcie 3-dniowego wyjazdu nauczyciele zwiedzali brukselskie obiekty, w których zapadają najważniejsze decyzje w UE, uczestniczyli w spotkaniach z pracownikami administracji unijnej, a w programie nie zabrakło też zwiedzania starówki.
Wycieczka miała przybliżyć pedagogom zagadnienia związane z działaniem Komisją Europejskiej i samej Unii, a doświadczenie i wiedza w jej trakcie zdobyte mają zaprocentować w przyszłości jeszcze lepszym wyjaśnianiem zagadnień unijnych uczniom.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo .Bardzo dobra polonistka.Gratulacje.
Kiepska polonistka z niej naprawde . Tylko umie sie wydzierac na ludzi i tyle jej
To już lepszego wyboru nie było w tej szkole? Kiepska to z niej nauczycielka a nie tylko polonistka. Zero kultury, faworyzowanie uczniów, brak kompetencji. Powinni ją dawno byli wywalić.
za znieważenie urzędnika państwowego jest kara przewidziana kodeksem karnym , byłbym ostrożny z takimi opiniami
Gratulacje Pani Aniu. Bardzo miło wspominam z lat licealnych.
a ilu uczniów u tej wybitnej nauczycielki zdaje egzamin maturalny?
Brawo Pani Aniu ;-) Gratulacje.
Brawo .Bardzo dobra polonistka.Gratulacje.
Kiepska polonistka z niej naprawde . Tylko umie sie wydzierac na ludzi i tyle jej