Tradycyjnie pod koniec sierpnia każdego roku władze miejskie i oświatowe Przemyśla zapraszają do magistratu dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty z terenu miasta na spotkanie z okazji inauguracji kolejnego roku szkolnego. Nie inaczej było w br.
Nieformalna inauguracja roku szkolnego 2017 – 2018 odbyła się w sali obrad przemyskiego urzędu 30 sierpnia br. W uroczystej naradzie wzięli udział m.in. władze miasta na czele z prezydentem Robertem Chomą, parlamentarzyści na czele z posłem Markiem Rząsą, przedstawiciele Wydziału Edukacji na czele z naczelnik Elżbietą Tarnawską, radni, dyrektorzy jednostek oświatowych oraz przedstawiciele związków zawodowych[paywall].
Prezydent R. Choma wręczył akty powierzenia funkcji 14 dyrektorom szkół i innych jednostek oświatowych, którzy 1 września br. rozpoczęli kolejną kadencję. Podziękował czterem dyrektorom, kończącym pełnienie swoich funkcji. To trójka dyrektorów zlikwidowanych gimnazjów: Magdalena Danieluk (Gimnazjum nr 3), Halina Wiśniewska (Gimnazjum nr 5) i Bogusław Klisowski (Gimnazjum nr 1) oraz Joanna Tomczyk (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna). Podczas narady wręczone zostały również cztery nominacje na stanowiska doradców metodycznych. Jak co roku spotkaniu towarzyszy także wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie awansu zawodowego. W br. ślubowanie złożyło 11 nauczycieli, którzy w sierpniu br. zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego.
Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, w swoim wystąpieniu, podsumował organizację obecnego roku szkolnego, podkreślając osiągnięcia przemyskich szkół. Przedstawił również istotne informacje dot. roku szkolnego 2017/2018. Na ręce dyrektorów jednostek oświatowych złożył życzenia spokojnej pracy oraz wielu sukcesów w przyszłym roku szkolnym dla wszystkim pracowników przemyskiej oświaty.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze