Reklama

Nawałnica nie oszczędziła drzew w parku w Krasiczynie

20/07/2015 17:54

Nawałnica, który w nocy z niedzieli na poniedziałek przetoczyła się nad Podkarpaciem uszkodziła kilka drzew w zabytkowym zespole zamkowo-parkowym w Krasiczynie.

Potężny wiatr bez trudu powalił jedną z lip, a także oderwał konar mającego około 200 lat tulipanowca. Ponadto dokonał pomniejszych szkód w pozostałym drzewostanie. Lada dzień na temat przyszłości najbardziej uszkodzonych okazów wypowiedzą się fachowcy.

Renesansowy zamek w Krasiczynie otoczony jest jednym z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Polsce. Najstarsze, znajdujące się tam założenia sięgają XVII wieku i mają charakter geometryczny. Już wtedy obok rezydencji Krasickich od strony wschodniej rozciągały się ogrody zwane „Zwierzyńcem”.

Współczesne rozplanowanie i układ roślin park zawdzięcza inwencji i pasji podróżniczej rodziny Sapiehów. Oni właśnie wprowadzili zwyczaj sadzenia drzew z okazji narodzin swoich dzieci: dębu dla syna i lipy dla córki. W krasiczyńskim parku występuje ponad 200 gatunków drzew i krzewów z różnych zakątków świata.


fot.zbiory własne
del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ron Oczywistek - niezalogowany 2015-07-20 18:30:43

    Może warto było by napisać również ile drzew zostało uszkodzonych oraz eksterminowanych przez lokalnych kacyków w przemyskim parku, a jest to liczba na dzień dzisiejszy, zawrotna !!! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama