Reklama

Nawet w chorobie warto dbać o kobiecość

Kolejny raz Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi „Sanitas” zaprosił pacjentki onkologiczne do udziału w akcji „Piękna w chorobie”.

Celem inicjatywy jest pokazanie kobietom zmagającymi się z chorobami nowotworowymi, że oprócz aspektów medycznych w tej walce liczą się także: pozytywne nastawienie, wiara w sukces i optymizm. Motywacji do starcia z rakiem warto szukać w najbliższym otoczeniu, ale też podejmując różne działania, które mogą w prosty sposób podnieść nas na duchu i odkryć zagubioną na skutek zmagań z niełatwym przeciwnikiem kobiecość – przekonywali przybyłe panie organizatorzy. W pomieszczeniu Szkoły Rodzenia w miniony wtorek, 5 marca, pacjentki onkologiczne mogły skorzystać z darmowych usług kosmetyczek, makijażystek i fryzjerek, przymierzyć peruki, poddać masażowi, zbadać słuch, a przede wszystkim zrelaksować się i nabrać pozytywnej energii, by choć na chwilę zapomnieć o niełatwej codzienności.

– Mam nadzieję, że ten dzień spowoduje, że poczujecie się szczęśliwe i wyjątkowe, bo takie jesteście i na to zasługujecie – zwróciła się do zgromadzonych pań Sylwia Zub-Sobczuk, zastępca dyrektora ds. lecznictwa przemyskiego szpitala.

Reklama

Cykliczna akcja, a była to już jej 11. edycja, skierowana jest co roku nie tylko do kobiet przebywających na oddziale onkologicznym szpitala, lecz do wszystkich pacjentek z chorobami onkologicznymi. Również i tym razem na uczestniczki czekały drobne upominki, kwiaty oraz muzyczny deser w postaci występu zespołu wokalnego „Harnasie” działającego przy 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/03/2024 11:24
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama